Sözler Ansiklopedisi

14 Mart Tıp Bayramı Kutlama Mesajları

14 Mart Tıp Bayramı Kutlama Mesajları

14 Mart Tıp Bayramı Kutlama Mesajları, Tıp Bayramı ile İlgili Anlamlı Güzel Sözler, Resmi, Kısa, Uzun, Resmi Tıp Bayramı Mesajı Burada! Hemen Paylaş!

Tıp Bayramı, her yıl mart ayının 14’ünde ülkemizde coşku ile kutlanmaktadır.  Büyük bir özveri ve fedakârlıklar ile gece gündüz demeden çalışan sağlık personelimiz, en güzel anlamlı sözleri ve mesajları hak ediyor! Özellikle pandemi döneminde verdikleri büyük mücadele ise herkes tarafından takdirle karşılanıyor. Böylesi özel bir günde siz de sağlık çalışanlarımızın, doktorlarımızın, hemşirelerimizin ve diğer sağlık çalışanı diğer personellerimizin bayramını kutlamak istemez misiniz? İşte sizler için özenle hazırladığımız Tıp Bayramı ile İlgili Sözler ve Kutlama Mesajları…

Sosyal medya hesaplarınızdan paylaşabileceğiniz En Güzel Resimli, Anlamlı, Kısa, Uzun Tıp Bayramı Kutlama Mesajları ve Sözleri Burada! Ayrıca Sağlık çalışanlarımıza destek ve teşekkür mesajları iletmek isterseniz sağlık çalışanlarına teşekkür ve destek mesajları sayfasını ziyaret edebilirsiniz!

14 Mart Tıp Bayramı Kutlama Mesajları ve Sözleri

14 Mart Tıp Bayramı kutlu olsun.

Sağlıklı yaşam her insanın temel hakkıdır.

Özveriyle her koşulda gece gündüz hizmet veren, umut ve güven timsali sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramı Kutlu Olsun.

İnsan sağlığının korunması, mevcut sağlık sorunlarının giderilmesi tüm insanlığın ve toplumun önemli hedeflerinden biridir.

Bu zor günlerde ve her zaman yanımızda olan, canımızı emanet ettiğimiz tüm sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramı kutlu olsun

Salgının başladığı ilk günden bu yana büyük bir fedakârlıkla, özveriyle görevlerini yapan sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramı kutlu olsun…

Ülkemizin her köşesinde, İnsan hayatının kutsallığından ödün vermeden, sonsuz sabır ve üstün gayret ile çalışan tüm Sağlık çalışanlarımızın “14 Mart Tıp Bayramı” kutlu olsun.

Bu kutsal, saygın ve onurlu mesleği büyük bir özveriyle yerine getiren tüm doktorlarımızın ve sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutluyor, sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.

14 Mart 1919 tarihinde tıp okulu öğrencileri ve doktorlarının işgal kuvvetlerine başkaldırarak vatan savunması hareketine dönüştürdüğü eylemler bağımsızlık mücadelemizin kazanılmasındaki en önemli etkenlerden biri olmuştur.

Özveriyle, fedakarlıkla, gece gündüz demeden canla başla çalışan, insanı yaşatmayı acısını dindirmeyi, derdine çare olmayı meslek olarak seçen ve bu mesleği anlamıyla yapan tüm emektar sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramı kutlu olsun. İyi ki varsınız.

Son bir yıldan beri tüm dünya ülkelerinde olduğu gibi ülkemizi, ilimizi ve ilçemizi de etkisi altına alan Kovid19 korona virüs salgını sürecinde sağlık hizmetleri alanında ülkemizde, ilimizde ve ilçemizde mesai mefhumu gözetmeksizin fedakârca çalışarak vatandaşlarımıza sağlık hizmeti veren tüm sağlık personeline teşekkür ediyorum.

Bu zorlu pandemi sürecinin başkahramanları hiç şüphesiz sağlık çalışanlarımız olmuştur. Pandeminin birinci yıldönümünde elde edilen verilere göre, Türkiye’de 372’si sağlık çalışanı olmak üzere 29 bin 227 kişi hayatını kaybetti. 200 bine yakın sağlık çalışanımız da virüse yakalandı. Vefat edenlere Allah’tan rahmet, hastalanan sağlık çalışanlarımıza acil şifalar diliyoruz.

14 Mart Tıp Bayramı ile İlgili Sözler

Bugün Tıp Bayramı! Sende sağlık çalışanlarımızın, Doktorlarımızın, Hemşirelerimizin ve diğer sağlık personelinin bayramını en güzel sözlerle kutla!

Tüm sağlık çalışanlarımıza, bu zorlu dönemin kahramanlarına teşekkürlerimi ve minnetimi sunuyorum.

Tıp Bayramı Sözleri Resimli
Tıp Bayramı Sözleri Resimli

Sağlık çalışanlarına yönelik şiddeti kınıyorum. Hiçbir acı, hiçbir mazeret sağlık çalışanlarına şiddeti haklı gösteremez.

Milletimize ve insanlığa hizmetleri için tüm sağlık çalışanlarına teşekkür ediyor, huzurlu, güvenli ve sağlıklı günler diliyor; Tıp Bayramını kutluyorum.

İnsan hayatındaki en önemli unsurun sağlık olduğunu daha iyi anladığımız bu pandemi döneminde kahraman sağlık çalışanlarını tebrik ediyorum.

14 Mart Tıp Bayramını” kutlar, başarı ve mutluluklar dilerim. Hep birlikte tedbirlere uyarak bu pandemi sürecini atlatmak için sağlıkçılarımıza destek olalım.

Sağlık personellerimizin birikimleri ve eğitimleriyle insanları daha uzun ve daha iyi koşullarda yaşatmak, sağlık sorunlarını gidermek için gösterdikleri çabayı takdirle karşılıyoruz. 

Kaliteli bir sağlık sistemi, nitelikli bir toplumun en önemli unsurudur. Bu döngünün bir parçası olan sağlık çalışanlarımızın gününü tebrik eder, çalışma hayatlarında başarılar dilerim.

İnsanların kendini çaresiz hissettiği, yardıma muhtaç olduğu zamanlarda imdada yetişen, canımızı ve sevdiklerimizi emanet ettiğimiz, tüm zorluklara rağmen görevlerini fedakârca yerine getiren sağlık çalışanlarımızın Tıp Bayramını kutluyorum.

İnsanı yaşatmayı, insanlığa daha nitelikli bir yaşam sunmayı amaç edinen, bu kutsal, saygın ve onurlu mesleği büyük özveriyle yerine getiren bütün sağlık çalışanlarının “14 Mart Tıp Bayramını” kutluyor, başarılı çalışmalarının devamını diliyorum.

Tıp Bayramını kutladığımız bugünde, görevi başında şehit düşen ve ebediyete intikal eden sağlık çalışanlarını rahmetle anıyor, görevi başında hizmet vermeye devam eden tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramlarını tebrik eder, sağlıklı günler dilerim.

COVID-19 pandemisi ile mücadelenin beyaz önlüklü kahramanlarından doktorlarımızın, hemşirelerimizin ve diğer yardımcı sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramı’nı en içten dileklerimle kutlar; bu zorlu mücadeleyi atlattığımız aydınlık günlere ulaşmayı temenni ederim.

Beni Türk hekimlerine emanet ediniz” sözüyle Mustafa Kemal Atatürk’ün güven ve takdirini kazanmış değerli hekimlerimiz ve her düzeydeki sağlık çalışanlarımızın, en temel insan hakkı olan yaşama hakkının korunmasında ve bu hakkı kullanmamızda gösterdikleri titiz ve insanüstü gayretleri her türlü övgünün üzerindedir.

14 Mart Tıp Bayramı Kutlama Mesajları Kısa
Tıp Bayramı ile İlgili Sözler

İnsanın doğuştan kazandığı en temel hak, yaşama ve sağlıklı bir çevrede hayatını devam ettirme hakkıdır.  İşte salgın döneminde, bu hakkımızı sonuna dek kullanabilmemiz için kendi yaşam haklarından feragat ederek bizlere sağlık hizmeti sunan tüm hekimlerimize, sağlık çalışanlarımıza salgınla mücadelede gösterdikleri olağanüstü azim ve kararlılık için sonsuz teşekkürler…

Doktorlardan 14 Mart Tıp Bayramı Mesajları Kısa, Uzun

Hekim sadece bireyin değil, toplumunda koruyucusu ve iyileştiricisidir.

Fedakarlıkları her zaman en derin şekilde sergileyen tüm sağlık emekçilerinin Tıp Bayramı’nı kutluyorum.

Bilimsel düşünceye dayalı bir eğitim sistemi ile, tıbbın alternatifine ihtiyaç duyulmayan nice bayramlara.

Pandemi sebebiyle kaybettiğimiz hekimlerimiz ve tüm sağlık çalışanlarımızı rahmet, minnet ve saygıyla anıyoruz.

Başta ülkemizin değerli hekimleri ve sağlık çalışanları olmak üzere, tüm tıp camiasının 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutlar, sevgi ve saygılarımı sunarım.

Bir nefeslik sıhhatin bile değerinin ölçülemeyeceğinin bilinciyle büyük özveri ile mesleğini icra eden sağlık çalışanlarımızın 14 Mart tıp bayramını kutluyorum…

Özveriyle çalışmaktan, bilim ışığında hizmet etmekten, hastalarımızı can kulağıyla dinlemekten asla vazgeçmiyoruz. Sağlıklı bir toplum için… Tıp Bayramımız kutlu olsun…

Çağdaş tıp seviyesinde bilim ve hizmet üretme yarışımızda ülkemizde yeşerecek özgürlük ve hoşgörü ortamı, biz Türk cerrahlarını çok daha ileri seviyelere taşıyacaktır. Tüm tıp camiamızın bayramını kutluyorum.

Fedakarlıklarıyla insanlara umut olan, özellikle son dönemde tüm dünyayı etkileyen Koronavirüs (Covid-19) salgınına karşı kahramanca mücadele eden, mesleklerini her şartta özveriyle ifa eden başta hekimlerimiz olmak üzere tüm sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramını Tebrik ederim.

Kanuni Sultan Süleyman’ın; “Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi, olmaya devlet cihanda, bir nefes sıhhat gibi” sözü, sağlığın “kıymetini” mükemmel bir biçimde ifade eder. Sağlık emekçileri ise bu “kıymetin” korunması için gecelerini gündüzlerine katarak çalışan “değerlerimizdir.

Tıbbın amacı; insanların sağlıklı ve yaşam kalitesini artırarak mutlu bir yaşam sürmesini sağlamaktır.  Covid 19 salgını, insan sağlığının, dolayısı ile Tıbbın, hayatımızdaki büyük öneminin hatırlanmasına vesile olmuştur. Tüm sağlık çalışanları başta olmak üzere, halkımızın, bu süreçte özveriyle ortaya koydukları sağlık mücadelesi ve dayanışma takdire şayandır.

Tıp Bayramı’nı takip eden sağlık haftasının, toplumdaki sağlık bilincini arttıracak ve sağlık hizmetlerini daha ileriye götürecek faaliyetlerle değerlendirilmesini temenni ediyor, sağlık hizmetlerinin her alanında fedakârca çalışan başta hekimlerimiz olmak üzere, tüm sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutluyor, vatandaşlarımıza sağlıklı günler diliyorum.

İnsanların sağlıklı ve mutlu yaşamasını amaç edinen, sağlıklı bir toplum için herkesin sağlık hizmetlerinden tam anlamıyla yararlanabilmeleri adına bütün gücüyle çalışan, karşılaştığı tüm zorluklara rağmen kutsal mesleğinin gereğini zaman, mekân, mefhumu gözetmeksizin layıkıyla yerine getiren onurlu, fedakâr ve özverili hekimlerimizin ve tüm sağlık personelimizin 14 Mart Tıp Bayramını kutluyorum.

Millî mücadelenin fitilini ateşleyen, vatan sınırları içinde ay yıldızlı bayrağın dışında başka bir bayrağın dalgalanmasını kabul etmeyen Mekteb-i Tıbbiyye-i Şahane’den aldığımız güçle hastalarımıza şifa götüreceğiz. İşte 14 Mart Tıp Bayramı’nın gerçek anlamı budur. Bu vesileyle tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramını kutluyor, geçmişte olduğu gibi bu aziz topraklarda hizmet etmeye devam edeceğimizi belirtmek istiyorum.

BİZİ TAKİP EDİN!

Hemen Takip Et Sözleri Kaçırma!

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.

Facebook Sayfamızı Beğenin, En Güzel Sözleri Kaçırmayın!