Sözler Ansiklopedisi

Doğumun Kolay Olması için Okunacak Dua

Doğumun Kolay Olması İçin Okunacak Dua

Sayfa İçeriği; Doğum Anında Okunacak Dualar, Doğumun Kolay Olması İçin Okunacak Dua ve Özel Doğum Duası.

Doğum çok özel bir andır. Kadınların belki de hayatlarında hiç unutmayacakları anılar arasında yer alacak doğum anı merakla beklenir ve mutlu sona kavuşmak arzu edilir. Sancılı ve bir o kadar da mutluluk veren bu olayın kolay gerçekleşmesi için özel dualar vardır. Bu dualar (Doğumun Kolay Olması için Dua Ayetleri) doğum anında ya da öncesinde okunarak Allah’a doğumun sıkıntısız ve kolay olması için dua edilmelidir.

Dua ile ilgili Bir Söz

Ya dua olmasaydı? Kime, nasıl dökerdik içimizi… Bize dua etmeyi nasip eden Allah’a binlerce kez şükürler olsun…


İlginizi Çekebilir…Doğum Yapan Anneye Tebrik Mesajları için TIKLAYINIZ.


Niçin Doğum Duası Okunur?

  • Doğumun kolay olması için.
  • Doğum anında korkmamak için.
  • Doğumun sıkıntılı anlarında rahatlamak için.
  • Doğum anında meydana gelebilecek olumsuzlukları bertaraf etmek için.

Doğumun Kolay Olması İçin Okunacak Dua

Doğumu Kolaylaştıran Dualar

Doğumun kolay olması için; İnşirah suresi bir kâğıda yazılıp, gül suyu ile silindikten sonra suyunu hamile kadın göbeğine sürünce doğumu kolay olur.

“Eûzü Billahi mineş şeytanir raciym” Bismillahir Rahmanir Rahiym.

(Elem neşrah leke sadrek; Ve vada’nâ ’anke vizrek; Elleziy enkada zahrek; Ve refa’nâ leke zikrek; Feinne me’al’usri yüsrâ; İnne me’al’usri yüsrâ; Feizâ ferağte fensab; Ve ila Rabbike ferğab.

Doğruluğunun kesin olmaması ile birlikte saman tütsüsü koklamak ise de doğumu kolaylaştırdığı bilinmektedir. Doğumun daha basit olması için 7 tane pirincin her birine bir Aye-tel Kürsü, bir Taha suresi, bir tane Meryem suresi ve Yasin’i Şerif okunur. Hamile kadın doğuma yakın son ayında her gün bir pirinç tanesini yutar. Bu duaları inanarak ve gönülden yapanlar kısa sürede doğumun gerçekleştiğini tecrübe edeceklerdir. Allah dilerse, en iyisini “O” bilir. 

Yunus Suresi 3.Ayet okunuşu:

İnne rabbekumullâhullezî halakas semâvâti vel arda fî sitteti eyyâmin summestevâ alâl arşi yudebbirul emr(emre), mâ min şefîin illâ min ba’di iznihî, zâlikumullâhu rabbukum fa’budûhu, e fe lâ tezekkerûn(tezekkerûne). Âmin.

Sizlerde tecrübe ettiğiniz ya da yaşadığınız doğum ile ilgili dua ya da tavsiyeleriniz varsa yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

BİZİ TAKİP EDİN!

Hemen Takip Et Sözleri Kaçırma!

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.

Facebook Sayfamızı Beğenin, En Güzel Sözleri Kaçırmayın!