En Güzel Anlamlı 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü Sözleri

En Güzel Anlamlı 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü Sözleri

En Güzel Anlamlı Dünya Hayvanları Koruma Günü Sözleri, Duygusal Dünya Hayvanları Koruma Günü ile İlgili Yazılar, Dünya Hayvanları Koruma Günü Mesajları, Dünya Hayvanları Koruma Günü ile İlgili Sözler, Anlamlı Dünya Hayvanları Koruma Günü Mesajları, Duygusal Dünya Hayvanları Koruma Günü ile İlgili Sözler, Hayvanları Koruma Günü İle İlgili Yazılar

 

Ekim Ayında Her Sene Dünya Hayvanları Koruma Günü Sözleri ile Kutlanır. Bu Önemli Günde En Güzel Anlamlı Dünya Hayvanları Koruma Günü Sözleri, Duygusal Dünya Hayvanları Koruma Günü ile İlgili Yazılar Paylaşılıyor. Dünya Hayvanları Koruma Günü Mesajları ile Hayvanları Koruma Adına Yasalar Çıkarılıyor. Dünya Hayvanları Koruma Günü ile İlgili Sözler, Anlamlı Dünya Hayvanları Koruma Günü ile İlgili Yazılar, Duygusal Dünya Hayvanları Koruma Günü  ile İlgili Sözler Hazırladık.

Dünya Hayvanları Koruma Günü Sözleri
Dünya Hayvanları Koruma Günü Sözleri

Hayvan severler ilk olarak İngiltere’de 1822’de; hayvanları korumak, insanların hayvanlara doğru davranmalarını, daha elverişli koşullarda beslenme ve korunmalarını sağlamak amacıyla Hayvanları Koruma Birliği’ni kurmuştur. Ülkemizde Hayvanları Koruma Derneği 1908 yılında aktif oldu. Aynı gaye etrafında dernekler birleşerek Hollanda’nın başkenti Lahey’de Dünya Hayvanları Koruma Federasyonu’nu kurdular.

1931 yılında Floransa’da toplanan bu kuruluş dünyada yok olmak üzere olan hayvan türlerine dikkat çekmek üzere 4 Ekim’i Dünya Hayvanları Koruma Günü ilan etti.

Sayfamızda Duygusal Anlamlı Dünya Hayvanları Koruma Günü Sözleri, Hayvanlar Hakkında Söylenmiş Güzel Sözler, Hayvan Hakları ile İlgili Sözler, Dünya Hayvanları Koruma Günü Mesajları yer alıyor.

Sizde Hayvanlarımızı Korumak Adına Duyarlılık Oluşturmak İçin Sosyal Medya Hesaplarınızda Hayvanlar ile ilgili Sözler ve Mesajlar Paylaşabilirsiniz…

Dünya Hayvanları Koruma Günü Sözleri

Hayvanların kalbi olmadığını sananların hayvanlardan öğrenecek ne çok şeyi var… Dünya Hayvanları Koruma Günü Kutlu Olsun.

Hayvansız bir dünya düşünebiliyor musunuz? Onlara zarar vermek yerine bir el üstünde tutmayı deneyin, dünya nasıl güzelleşiyor göreceksiniz. Dünya Hayvanları Koruma Günü Kutlu Olsun.

Tüm hayvanlar masumdur. Onlara sevgi ve şefkatle yaklaşın.

Hayvan insan dostluğunun bozulmamış halini bebekler ile hayvanlar arasında görebilir ve örnek alabilirsiniz. Dünya Hayvanları Koruma Günü Kutlu Olsun.

Teselli bulmak istiyorsanız, bir hayvanın gözlerinde kaybolun.

Tüm hayvanlar özeldir ve tüm hayvanlar iyi bir yaşamı hak eder.

Hayvanlar, korunması ve korunması gereken doğanın harika bir parçasıdır. 

Hayvanlar, Allah’ın yarattıkları arasında en saf varlıklardır. Hepsini Çok Seviyoruz…

Bir adamı yargılamak istiyorsanız, onu hayvanlara davranış biçimine göre yargılayın.

Hayvanlar büyüleyicidir. Onları sevin ve koruyun. Dünya Hayvanlar Günü Kutlu Olsun!

Bir hayvan tarafından sevildiyseniz, dünyadaki en iyi ve en saf aşk biçimini deneyimlemiş olacaksınız.

Hayvanlar hissettiğin tüm duyguları hissederler, bu yüzden onlara kaba davranmadan önce yüzlerce kez düşün.

Hükümetin ve Orman Bakanlığının hayvanların kaçak avlanmasını ve avlanmasını durdurmak için daha fazla adım atmasını diliyoruz. 

İnsanlar arasında daha fazla farkındalık yaratın ve hayvanlara daha fazla sevgi gösterin. Buna daha çok ihtiyaçları var. Dünya Hayvanlar Günü Kutlu Olsun.

4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nün önemine dikkat çekilerek, “Doğayı bizimle paylaşan sevimli dostların yaşama haklarının güvence altına alınması ve mutluluklarının devamının sağlanması hususunda herkes görevlerini samimiyetle yerine getirmeli ve sorumlu davranmalıdır. Onların mutluluğunun dünyamıza ve de bizim mutluluğumuza katkı sağlayacağını asla unutmayın. Doğanın dengesi hayvanlarla korunur. Doğa, hayvanlarla daha bir bütündür.

Dünya Hayvanları Koruma Günü Mesajları
4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü Mesajları

4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü Mesajları

Hayvanlara evlerini ve kalplerini açanları selamlıyorum. Dünya Hayvanları Koruma Günü Kutlu Olsun.

Bir tas mama, bir tas su bir tatlı tebessüm ve baş okşama bir hayvanın hayatını değiştirebilir. Hafife almayın, görmezden gelmeyin. Dünya Hayvanları Koruma Günü Kutlu Olsun.

Kimse bir hayvanın durduk yere kendine zarar verdiğine şahit olmamıştır. Ama pek çok insanın hiç sebepsiz yere hayvanlara zarar verdiğine her gün şahit oluyoruz. İnsanlığımıza yazık. Dünya Hayvanları Koruma Günü Kutlu Olsun.

Nerede olursanız olun, pencerenize konan kuşun kıymetini bilin. Dünya Hayvanları Koruma Günü Kutlu Olsun.

Zaman tüneli olsa da neslini tükettiğimiz hayvanları geri kazandırabilsek. Ama zaman tüneli yok. Öyleyse hayvanlardan kirli ellerinizi çekin. Dünya Hayvanları Koruma Günü Kutlu Olsun.

Bir anne yavrusunu nasıl büyütürse hayvanlar da aynı duygulara sahip. Bir hayvanın canını yakarken kendi yavrunuzu düşünün. Dünya Hayvanları Koruma Günü Kutlu Olsun.

Nitelikli bir insan olmanın yolu hayvan haklarına saygılı olmaktan ve onları sevmekten geçiyor. İki iki daha dört bu demektir. Dünya Hayvanları Koruma Günü Kutlu Olsun.

Hayvanlara karşı işlenen suçlar cezasız kalırsa daha çok hayvanı çöpte buluruz ve daha pek çok hayvanın nesli tükenir gider. Dünya Hayvanları Koruma Günü Kutlu Olsun.

Çocuklarınızı büyütürken onları hayvanlardan korkutmayın. Hiçbir hayvan bir yavruya zarar vermez. Dünya Hayvanları Koruma Günü Kutlu Olsun.

Dünyanın çivisi bir gün çıkacaksa, bunda bardağı taşıran son damlalardan biri savunmasız hayvanlara edilen işkenceler olacaktır. Dünya Hayvanları Koruma Günü Kutlu Olsun.

Dünya Hayvanları Koruma Günü ile İlgili Yazılar
Dünya Hayvanları Koruma Günü ile İlgili Yazılar

Dünya Hayvanları Koruma Günü ile İlgili Yazılar

Hayvanları korumayı bilmeyen bir millet insanlarını da koruyamaz.

Hayvan sevgisi insan sevgisinin kardeşidir.

Hayvanlar kendilerini koruyamaz, insanlar onların celladı değil melekleri olmalı. Dünya Hayvanları Koruma Günü Kutlu Olsun.

Hayvan deyip geçmeyin, belki herkesten çok daha dost onlar bize. Dünya Hayvanları Koruma Günü Kutlu Olsun.

Hayvanı seversen o da sevildiğini bilir.

Canlı hayvana işkence, eziyet edene lanet olsun. (Hz. Muhammed)

Eğer hayvanlara karşı kaba davranıyorsanız, Allah size merhamet etsin.

Başıboş hayvanlara karşı kaba olmayın, onların da sevgiye ihtiyaçları var. 

Dünyanın neresine giderseniz gidin hayvanlar insanlığın inşasında ve devamında hayati roller oynamıştır. Dünya Hayvanları Koruma Günü Kutlu Olsun.

Teknoloji çağındayız ama insan olmayı ve bizden sevgi ve ilgiden başka bir şey beklemeyen hayvanlara hala insanca davranmayı başaramadığımız ortada. İnsanlık, hayvan haklarında sınıfta kalıyor. Dünya Hayvanları Koruma Günü Kutlu Olsun.

Hayvan dünyasının çeşitliliği şaşırtıcıdır ve her birine yardım edemeyebilirsek de karşılaşabileceğimiz ve yardıma ihtiyaç duyabilecek herhangi bir hayvanın ihtiyaçlarını karşılamak bizim görevimizdir.

Sizde Sayfamıza Dünya Hayvanları Koruma Günü Mesajları ve Sözleri eklemek isterseniz hemen aşağı kısımda bulunan yorum bölümünden Hayvanlarla ile İlgili En Anlamlı Sözleri ve Mesajları Paylaşabilirsiniz…

Dünya hayvanları koruma günü ile ilgili yazılar devam ediyor.

Dünya Hayvanları Koruma Günü ile İlgili Sözler

Köpekler centilmendir. Umarım onların cennetine giderim, insanların değil. (Mark Twain)

Hayvanların dili olsa bize neler anlatırlar kimbilir. Sizinle aynı dili konuşamayan canlılara sahip çıkmak insanlığın bir göstergesidir. Dünya Hayvanları Koruma Günü Kutlu Olsun.

Hayvanları seveyen insanların ciddi olarak tedavi edilmesi gerekiyor. Dünya Hayvanları Koruma Günü Kutlu Olsun.

İnsan haklarıyla uğraşırken hayvan haklarına sıra gelmiyor gibi görünüyor, ama hayvan hakları da en az insan hakları kadar önemlidir. Dünya Hayvanları Koruma Günü Kutlu Olsun.

İnsanlar hakkında psikolojik romanlar yazmak istiyorsanız yapacağınız en iyi şey bir çift kedi edinmektir. (Aldous Huxley)

Bir milletin büyüklüğü ve ahlaki gelişimi, hayvanlara olan davranış biçimi ile değerlendirilir. (Mahatma Gandhi)

Hayvanları canlıları sevmeyen, insanları da sevmez sloganıyla 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü kutlu olsun diyoruz.

Gerçekte insanlar gezegene ve doğaya hayvanlardan daha fazla zarar verirken, insanların hayvanlardan üstün görülmesi ironiktir.

Zekâmız olmasa daha iyiydi. Otlar, hayvanlar, bulutlar ve kayalar gibi yaşamak bana daha saadet verici, daha manalı geliyor. (Sabahattin Ali)

Hayatın ne getireceği belli olmaz, bazen de hayvan insana değil, insan hayvana muhtaç olur. Dünya Hayvanları Koruma Günü Kutlu Olsun.

Siz de bizlerle yorumlarda dünya hayvanları koruma günü ile ilgili yazılar paylaşabilirsiniz.

Önerilen İçerik: Düşündüren Sözler

Anlamlı Dünya Sözleri

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM