Sözler Ansiklopedisi

Dünya Kadınlar Günü ile İlgili Kutlama Mesajları

Dünya Kadınlar Günü ile İlgili Kutlama Mesajları

Her yıl 8 Mart gününde kutlanmakta olan Dünya Kadınlar Günü Birleşmiş Milletler tanımlanmış uluslararası bir gündür. Dünya Kadınlar Günü kadınların başarılarını kutlamayı ve kadın haklarını ön plana çıkaran önemli bir gündür. Kadın haklarını desteklemek ve korumak bizim en büyük sorumluluklarımızdandır. Çünkü Kadınlarımız; bizlerin en iyi şekilde yetişmesini sağlayan, gelecek nesillerin mimarlarıdırlar.  Bu vesile ile sizlere Dünya Kadınlar Gününde Sosyal Medyada Paylaşılacak En Güzel, En Anlamlı, Resimli, Kısa Dünya Kadınlar Günü ile İlgili Kutlama Mesajları 2022 hazırladık. 8 Mart Dünya Kadınlar gününde siz de sosyal medya hesaplarınızdan kadınlar günü ile ilgili sözler ya da en güzel mesajlar paylaşmaya ne dersiniz. Kadınlarla ile ilgili farklı güzel sözler arıyorsanız kadınlara söylenecek en güzel sözler sayfamızı edebilirsiniz.

Sayfamızda 8 Mart Dünya Kadınlar Günü ile ilgili Kutlama Mesajları ile birlikte Dünya Kadınlar Hakları ile ilgili sözler ve Dünya Kadınlar Günü Resmi Mesajları da bulabilirsiniz. İşte tüm dünyada kutlanan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Sözleri ve Mesajları 2022…

Manşet Söz: 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım olmak üzere vatana millete hayırlı evlat yetiştiren tüm anneleri rahmetle ve saygıyla anıyoruz.

Dünya Kadınlar Günü ile İlgili Kutlama Mesajları

Kadın huzurdur.

Kadın sevgidir.

Kadın güzelliktir.

Kadın mutluluktur.

Kadınlar toplumun gerçek mimarlarıdır.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlu Olsun.

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü Kutlu Olsun.

Kadına psikolojik ve fiziksel şiddete sen de dur de!

Varlığımızın nedeni, sevginin simgesi kadınlarımızdır.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyor, sağlık, mutluluk ve esenlikler diliyorum.

Fırsat eşitliğinin sağlandığı, kadınların hayatın her alanında güçlü ve etkin olduğu bir Türkiye hayal ediyorum.

Kadınların toplumsal ve siyasal yaşama etkin katılımının gelişmişliğin ve çağdaşlığın önemli göstergelerinden biridir.

Unutulmamalıdır ki, istiklal savaşının Nene Hatun’u, Halide Edip Adıvar’ı, Halime Çavuş’u, Kara Fatma’sı bizim kadınlarımızdır.

Kadınların, örgütlü bir hak mücadelesi verdikleri düzende önünde hiç kimsenin duramayacağına inancım sonsuzdur.

Başta vatan için gözünü kırpmadan can veren şehit eşleri ve anneleri başta olmak üzere tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlarım.

Dünya Kadınlar Günü Kutlu Olsun
Dünya Kadınlar Günü Kutlu Olsun

Başta kadın sağlık çalışanlarımız olmak üzere sevgi, emek ve fedakarlıklarıyla dünyayı güzelleştiren bütün kadınlarımızın Dünya Kadınlar Günü Kutlu Olsun.

Günümüzde gelişmişlik düzeyinin en önemli göstergelerinden biri de kadının bulunduğu toplumdaki özgürlüğü, saygınlığı ve yönetimdeki yeri ile belirlenmektedir.

Evrensel insan haklarının ayrılmaz ve vazgeçilmez bir parçası olan kadın haklarının sağlanması yolunda yapılan çalışmaların simgesi olan 8 Mart tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de Dünya Kadınlar Günü olarak kutlanmaktadır.

Dünden bugüne toplumsal hayatımızın, millet ve devlet yapımızın odağında yer alan, her şartta fedakarlıklarını esirgemeyen kadınlarımızın hayatın her alanında daha etkin olmaları dileğiyle 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum.

Kadınların, siyasal, sosyal ve ekonomik haklarını elde edebilmek için başlatılan mücadele daha hiçbir ülkede sonuç vermemişken Türkiye, kadına seçme ve seçilme hakkı veren ilk ülkelerden biri olmuştur.

Her şeyin en güzeline layık olan Türk kadınının Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum. Türk-İslam coğrafyasındaki kadınların ve bir ses bekleyen bütün hanımefendilerin bu anlamlı gününü tebrik ediyor, hepsini hürmetle selamlıyorum.

Bugün dünya kadınlar günü, dünyanın dört bir tarafında, çocuklarıyla savaşın ortasında kalan veya çeşitli nedenlerle hak hukuk adalet ve demokrasi mücadelesi veren kadınları yürekten destekliyor, verdikleri mücadelede zafer diliyoruz ve kadına şiddete hayır diyoruz.

Peygamber efendimiz Hz. Muhammed (SAV)’in” Cennet annelerin ayakları altındadır.” sözünün muhatabı olan kadınlar, doğumdan ölüme kadar hayatın her anında varlıklarını hissettiğimiz, bizi biz yapan güzide değerlerimizdir. Bu duygu ve düşüncelerle tüm kadınların ”8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum.

Üreten kadın ve emek veren kadın güçlü toplum demektir. Güçlü toplumlar ise güçlü ve umut dolu yarınların kaynağıdır. Hayatımızın birçok alanındaki çalışmalarıyla dünya çapında başarılara imza atmış, varlıklarıyla toplum yapımıza şekil veren kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum.

Milli ve manevi değerlerimizin, kültür ve geleneklerimizin en kıymetli taşıyıcıları hiç şüphe yok ki kadınlarımızdır. Kadınlarımıza başta eğitimlerine önem göstermek üzere, hayatın tüm alanlarında hak ettiği değeri vermek hepimize düşen önemli bir görevdir. Bu yüzden yıl içinde bir gün kutlanan, kadınlar için önemli bir yere sahip olan bugün sadece bir güne sığdırılmamalıdır. 


Keşfet; Kadınları Çok Mutlu Edecek Anlamlı ve Duygusal Sözler


8 Mart Dünya Kadınlar Günü Sözleri Kısa Anlamlı

Bu kısımda Eşe Dünya Kadınlar Günü Sözleri, Ablaya Dünya Kadınlar Günü Mesajları, Anneye Dünya Kadınlar Günü Mesajı, Kadın İş Arkadaşına Dünya Kadınlar Günü ile ilgili mesajlar, Sevgiliye Dünya Kadınlar Günü Mesajları Etkileyici ve Duygusal, resimli, anlamlı ve kısa olarak yer almaktadır.

Kadın Aşk’tır.

Kadın berekettir.

Kadın karanlıkta ışıktır.

Kadın kıymetini bilen için nimettir.

Sevgilim Kadınlar Günün kutlu olsun.

Canım eşim Dünya Kadınlar Günün Kutlu Olsun.

Tüm kadınların Dünya Kadınlar günü kutlu olsun.

Her kadın bir çiçektir senin olduğun gibi. Kadınlar gününüz kutlu olsun. 

Canım teyzeciğim anne yarım 8 Mart Dünya Kadınlar Günün Kutlu Olsun.

Kadınlar Günü Resimler Sözler En Güzel
Dünya Kadınlar Günü ile İlgili Kutlama Mesajları

Dünyanın Bütün Emekçi Kadınlarına Mücadele Günü Olarak Kutlu ve Armağan Olsun.

Ablacığım Dünya Kadınlar Gününü kutlar bir ömür boyu sağlık, sıhhat ve başarılar dilerim.

Kadınlarını okutmayan miIIetIer, yıkılmaya mahkûmdur. 8 Mart Dünya kadın hakları günü kutIu oIsun.

Bir kadın tanıdım; Bir fotoğraf karesine. Sığmayacak kadar güzel bakıyordu. Dünya Kadınlar Günün Kutlu Olsun Sevgilim.

Dünyaya bin kez daha gelecek olsam, bin kez daha arar, bulur, severim seni. Kadınlar Günün Kutlu Olsun!  Can Tanem…

Dürüst bir kadının güzeIIiği, ateşe benzer; yaklaşmayana hiçbir zararı dokunmaz. Dünya kadınlar günü Kutlu olsun.

Kadınlar bizim en değerli varlığımızdır. Sende bir kadın olarak en güzel övgüleri ve sözleri hak ediyorsun. Seni seviyorum kadınım.

Kadınlar olmasaydı dünyadaki hiçbir şeyin önemi kalmazdı. En kıymetli varlık olan kadınların dünya kadınlar günü kutlu olsun.

Senin sevgin dünyamı ısıtan tek güneştir. Hiç ışığın eksilmeyecek biliyorum. Varlığınla mutluyum. Kadınlar günün kutlu olsun sevgilim!

Emek ne demek deseler, hemen annem derim! Dünümü güzelleştiren, bugünümü inşa eden, geleceğime ışık olan annem! Kadınlar Günün kutlu olsun!

Kadına tamamlayıcı rol biçen, onu nitelikleriyle değil başkalarının kararıyla değerlendiren soruları artık sormayın. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun.

Birimizin hakkının diğerinin de hakkı olduğu bilinciyle, hemcinslerimizle yan yana; bir kez daha yüksek sesle haykırıyoruz: 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’müz kutlu olsun!

Sen hayatımın kutup yıldızı oldun, nereye gidersem gideyim ışığının altında sevginle uyudum. Doğru yolu buldum, seni seviyorum! Kadınlar gününü en içten dileklerimle kutlarım.

Bir fener gibi yolumu aydınlatan, düştüğümde nasıl kalkmam gerektiğini bana gösteren ve bana sevmeyi öğreten ilk öğretmenim, annem. Dünya Emekçi Kadınlar Günün kutlu olsun.

Sana hitap ederken teyzem, annem hangisini söylesem hiç fark etmiyor. Çünkü sen benim yanımda annem kadar değerli, annem kadar özelsin. Dünya Kadınlar Günün Kutlu Olsun!

En büyük emek bir insanı yetiştirmektir. Eğer bugün bir şeyleri başarabiliyorsam bu senin sayende canım annem. Emeğin için minnettarım. Dünya Emekçi Kadınlar Günün kutlu olsun.

Dünyada birçok insan vardır. Kimi mutlu, kimi mutsuz… Kimi gülüyor, kimi ağlıyor… Ama tüm güzelliklere ve mutluluklara layık biri var; O’da şu anda bu mesajı okuyor. Kadınlar Günün Kutlu Olsun! 

Sizsiz bir demokrasi, sizsiz bir mücadele, olmaz, olamaz. Kadınlar zekâlarıyla, duruşlarıyla zarafetleriyle topluma değer katar. Dünya Kadınlar Günün Kutlu Olsun Hayatım. İyi k varsın. Hep bizimle olman dileğiyle.

Anneciğim bize verdiğin emekler karşısında sana minnettarım. Seni çok seviyorum. Sen ki bize adaleti, mücadele etmeyi, insan olmayı öğrettin. Ellerinden öperim. Canım annem Dünya Kadınlar Günün Kutlu Olsun. Allah seni başımızdan eksik etmesin.

Bir kadın tanıdım elleri öpülesi vefakâr, cefakâr, azimli ve mücadeleci işte bu kadın benim dünyalar güzeli annem. Şu dünyada beni düşünen benim için üzülen tek insan. İyi ki senin evladınım iyi ki senin bir parçanım annem. Dünya Kadınlar Günün Kutlu Olsun!

BİZİ TAKİP EDİN!

Hemen Takip Et Sözleri Kaçırma!

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.

Facebook Sayfamızı Beğenin, En Güzel Sözleri Kaçırmayın!