Sözler Ansiklopedisi

Dünya Şehircilik Günü Kutlama Mesajları

Dünya Şehircilik Günü Kutlama Mesajları 2021

Bu yazımızda Dünya Şehircilik Günü Sözleri Yer Almaktadır. En Güzel ve Anlamlı Dünya Şehircilik Günü Kutlama Mesajları sosyal medya hesaplarınızdan paylaşabilirsiniz. 8 Kasım Dünya Şehircilik Günü Kutlu Olsun!

Dünya Şehircilik Günü düşüncesi 1949 yılında, Arjantin’de Buenos-Aires Üniversitesi Profesörü Carlos Maria della Paolera’nın öncü girişimi ve yorumuyla ortaya çıkmıştır. Carlos Maria della Paolera’nın “8 Kasım” gününü bir Evrensel çağrı platformu olarak oluşturmasından 27 yıl sonra Türkiye’de, Dünya Şehircilik Günü faaliyetleri; günümüz Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nin o dönemdeki adıyla Devlet Güzel Sanatlar Akademisi bünyesindeki Şehircilik Araştırma Enstitüsü’nde 1976 yılında başlatılmıştır. 1977 yılında yapılan ilk etkinlik ise, “Eski Türk Kentleri” üzerine bir günlük seminer olmuştur. Dünya Şehircilik Günü Kutlu Olsun!

Dünya Şehircilik Günü Kutlama Mesajları

8 Kasım Dünya Şehircilik Günü Kutlu Olsun.

81.yıl münasebetiyle Dünya Şehircilik Günü’nü kutlar, kentsel problemlerin daha az olduğu bir gelecek dilerim.

Hep birlikte daha yaşanabilir şehirler oluşması umuduyla, Bütün meslektaşlarımın, 8 Kasım Dünya Şehircilik Günü Kutlu Olsun…!

8 Kasım dünya şehircilik günü: Çevresel değerlere duyarlı, güvenli, herkes için yaşanabilir kentleri planlayan meslek insanlarının günü.

Geçmişinden kopuk bir mimari anlayışla şekillenen şehirleşmelerin en az olduğu bir yıl olması dileğiyle. 8 Kasım Dünya Şehircilik Günü Kutlu Olsun.

Bir şehrin güzelleşmesi, o şehirde hayat bulan fikirlerle mümkündür. Şehirlerimizi güzelleştirelim. Dünya Şehircilik Günü kutlu olsun.

İster Platon’un şehri olsun ister İstanbul, New York ya da Tokyo, prensip olarak şehir kurmak en büyük erdem olma geçerliliğini sürdürüyor. Turgut Cansever

Her yıl 8 Kasım’da kutlanan Dünya Şehircilik Günü, 81. yılında, kent bilimi ve kentlerin- ve diğer yerleşimlerin- geleceğini önemseyen Dünya Şehircilik Günü Kutlama Mesajları herkese kutlu olsun.

Gelecek nesillerin; şehirlerimizin tarihsel, kültürel ve doğal değerlerine sahip çıkan birer medeniyet merkezi olan şehirlerde mutlu ve huzurlu yaşamaları dileğiyle Dünya Şehircilik Günü’nü kutluyorum.  

Fikirlerimizle güzelleştirdiğimiz ve Gelecek nesillerimize çevre hassasiyetimizi intikal ettirebileceğimiz, doğanın, kültürün, kentlilik bilincinin korunduğu, tüm canlılara yaşama hakkı tanıyan, medeni şehirler kurmak ve yaşatmak bizlerin elinde Dünya Şehircilik Günü kutlu olsun.

Şehirlerin bağrına hançer gibi saplanan gökdelenlerin olmadığı, hava kirliliğinin yaşanmadığı, su kirliliğinin yaşanmadığı, Gelecek nesillere nefes alınacak çevreci, planlı, yeşil, katılımcı ve yaşanabilir şehirlere vesile olması temennisiyle  Dünya Şehircilik Günü kutlu olsun.

Dünya Şehircilik Günü Kutlu Olsun
Dünya Şehircilik Günü Kutlu Olsun

Şehirlerin beton yığınlarına dönüşmediği, sağlıklı, güvenli, ekolojik değerlere duyarlı, planlı kentleşmenin yaygınlaştığı, daha yaşanabilir şehirlerde barış içerisinde yaşamak umuduyla; Bütün meslektaşlarımın, 8 Kasım Dünya Şehircilik Günü kutlu olsun!

Gelecek nesillerin, kültürel ve tarihi değerlere sahip, sağlıklı ve çağdaş şehirlerde mutlu ve huzurlu yaşamalar dileğiyle insanca yaşanabilecek herkesin yaşayabileceği ülke dileyerek “Dünya Şehircilik Günü’nü kutluyor” mimar, mühendis, tekniker, teknisyen tüm teknik adamları sevgiyle saygıyla selamlıyorum.

Şehirler inşa etmek ve kentsel dönüşüm yapmak, yeni bir anayasa yapmak kadar önemlidir. Şehir çalışmaları sonuç itibariyle en az anayasa kadar hayatımızı etkiler ve yaşamsaldır. Şehirler geçmişimizin, bugünümüzün ve geleceğimizin ortak yaşam alanlarıdır. Bu vesile ile Dünya Şehircilik Günü’nü Kutlarım.

8 Kasım Dünya Şehircilik Günü’nde bir kez daha yaşam alanımızın, kentimizin çözüme kavuşmayan sorunlarını dile getirmemiz gerekiyor. Kent planlamasında; yetkin bir ulaşım ağı kurmak, duran trafiğe çözüm bulmak, alt yapının en iyi biçimde kurulmasını sağlamak, içme ve kullanma suyunun kirliliğini denetlemek ve sağlıklı bir şekilde halka sunmak, imar sorununu çarpık kentleşmeyi ortadan kaldırmak ve bunları yaparken de tarihsel, doğal ve kültürel değerlere zarar vermemeye özen gösterilmesi gerekir.

BİZİ TAKİP EDİN!

Hemen Takip Et Sözleri Kaçırma!

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.

Facebook Sayfamızı Beğenin, En Güzel Sözleri Kaçırmayın!