Sözler Ansiklopedisi

Güzel Sözler Nedir, Paylaşılacak Güzel Sözler

Güzel Sözler Nedir

Sayfa İçeriği; Güzel Sözler Nedir, Güzel Sözler Nasıl Olur, En Güzel Sözler ve Örnekler, Güzel Sözler Kime Gönderilir, Popüler Güzel Sözler Nelerdir.

Sevdiklerimize karşı hissettiğimiz duyguları daha iyi ifade edebilmek için güzel bir söz paylaşırız böylelikle kalbimizin derinliklerinden seslenerek ruh halimizi yansıtırız. Bir söz bazen her şeyi anlatıverir ve o anki hissettiklerimizin şekline bürünür sözcükler ve bu kısacık sözlere kocaman hayatımızı sığdırırız. Ya da sevgimizi bir cümlenin içine saklar karşımızdakine sms yoluyla buket edasında sunarız. Peki Güzel Sözler nedir? Neden bizler Güzel Sözler’ e ihtiyaç duyarız gelin biraz bu konuyu dilimizin döndüğünce anlatalım.

Güzel Sözler Nedir?

Güzel sözler tarihten bu yana insanların bir konuda söylemiş oldukları olumlu, pozitif, iyi anlam taşıyan kelimeleri bir araya getirerek oluşturdukları söz öbeklerine denir. Bu güzel sözlerin içinde aşk, dostluk, sevgi, dua, şiir, iyilik vs. gibi birçok anlamlı ve duygusal ön plana çıkmaktadır.

Güzel Sözler sevdiklerimizle paylaşma gereği olarak hissettiklerimizin edebi olarak karşılığıdır. Güzel Sözler içinde barındırdığı mana itibari ile derinlemesine düşündürücü bir etkiye sahip bir söz topluluğudur. Her söz güzel söz değildir. Sözler dünyasında o kadar çok bazı sıfatlara bürünmüş sözler vardır ki bunların her birine güzel söz diyemeyiz. Çünkü Güzel Söz’ ün özelliği içinde duyguları en iyi şekilde ifade edecek anlamlara bürünen sözleri bir araya getirmesidir.

Güzel Sözler’ i günümüzde birçok platformlarda kullanıyoruz. Facebook, Whatsapp, İnstagram, Twitter gibi sosyal medya mecralarında günün anlam ve önemine binaen ya da o günün içinde bulunduğumuz psikolojik duruma göre güzel sözler paylaşıyoruz. Bunun içinde Güzel Sözler kategorisinde özgün ve kaliteli, duygularınıza tercüman olacak sozleransiklopedisi.com ve benzeri sitelerden söz arıyoruz. Güzel Sözler’ e ulaşmak isteyen herkes sitemiz ana sayfasında bulunan arama butonu bölümünden istediği sözü bulabilir ve diğer kategorilere göz atabilir. Unutmayın herkesin güzel sözlere ihtiyacı vardır. Siz yeter ki güzel bakın ve güzel görün.

Paylaşılacak En Güzel Sözler

Zor zamanlar güzel kapılar açar.

Güzel söz yılanı deliğinden çıkarır.

Cesur insan, imanı çok olan insandır.

Bakacağın yüze utanacağın söz söyleme!

Umut belki de gelecek sayfadadır. Kapatma kitabı.

Aşk rüzgâr gibidir, göremezsin ama hissedebilirsin.

Akıllı insan, bütün yumurtaları aynı sepete koymaz.

Allah de sus! Gerisini ona bırak, O neylerse güzel eyler.

Her insan, yapmadığı tüm iyiliklerden suçludur. Voltaire

Yiğit harpte, dost dertte, olgun adam hiddette belli olur.

Hayatta hep mutlu olursam, hayalini kuracak neyim kalır?

Çocuğa ilk öğretilmesi gereken dil; tatlı dildir. Barış Manço

Samimiyetin dili yoktur, gözlerden anlaşılır. Mustafa Kemal Atatürk

Gelecek, hayallerinin güzelliğine inananlarındır. -Eleanor Roosevelt

Bir insanla ne kadar saçmalarsanız, o kadar âşıksınızdır. Woody Allen

Umutla yolculuk etmek, gidilecek yere varmaktan çok daha zevklidir.

Gerçek kişiliğimizi yeteneklerimiz değil, yaptığımız seçimler gösterir.

Güzeli güzel yapan edeptir, edep ise güzeli sevmeye sebeptir. Mevlâna

Kıyıyı gözden kaybetmeye cesaret etmedikçe insan yeni okyanuslar keşfedemez.

Kendi ışığına güvenen başkasının parlamasından rahatsızlık duymaz. Victor Hugo

Öylesine seveni olmalı ki kişinin, sen kendinden vazgeçsen de o senden vazgeçmemeli.

Sütten çıkınca bütün kaşıklar aktır. Önemli olan içinden çıktığın sütü ak bırakmaktır. Hz. Mevlâna

Vakit varken tomurcukları topla. Zaman hala uçup gidiyor ve bugün gülümseyen bu çiçek yarın ölüyor olabilir.

Bence, hayattaki en büyük şans yüreği güzel bir kadına rastlamak, en güzel hediye de yüreği güzel bir kadının sevdiği adam olmak.

Bir gün gelir de herkes anlar sevdiğinin değerini… Bazıları gidince, bazıları bitince, bazıları ise ölünce anlar. Kısacası iş işten geçmiş olur. Hayata geç kalmayalım!

İnsanlar hayatı daha uzun yaşamayı hedefler. Bilim adamları bu konular üzerine araştırmalar ve çalışmalar yapmaktadır. Aslında ne kadar uzun bir yaşam sürdüğümüz çok anlamlı değildir. Acı içinde geçirilecek bir ömürden ziyade, kısa ama güzel bir yaşam ondan çok daha anlamlıdır.

Yanlış ve doğru hakkındaki fikirlerimizin ötesinde bir alan var. Sizinle orada buluşacağım. Ruh, çimenlerin arasına uzandığında, dünyanın doğru-yanlış fikirlerinize ihtiyacı olmadığını göreceksiniz. Mevlâna Celaleddin-i Rumi

Biraz daha güzel olmayı denemeli insan. Biraz daha nazik olmayı, kırılmamayı değil de kırmamayı öğrenmeli. Sevilmekten öte, güzel sevmeyi bilmeli. İncelikler yapmalı, hoş görmeye çalışmalı. Güzel olduğuna inandığında, o vakit güzellikler gelecektir. Sabır da bir duadır.

Biz eski zaman çocuklarıyız… Varlığı da yokluğu da biliriz, Cefayı sonuna kadar çeker, Vefayı fazlasıyla öderiz. Büyük şeylerde gözümüz olmaz, Küçücük mutlulukları yeğleriz… Nerden geldiğimizi unutmaz, geldiğimiz yeri hazmederiz. Yüreğimizle yaşar, Sevdiklerimizi dünya malına değişmeyiz… Büyürken, küçülmeyi biliriz biz… Düşerken dik durmayı, Yeri geldiğinde susmayı, Özümüzü korumayı, Biliriz biz…

BİZİ TAKİP EDİN!

Hemen Takip Et Sözleri Kaçırma!

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.

Facebook Sayfamızı Beğenin, En Güzel Sözleri Kaçırmayın!