Sözler Ansiklopedisi

Hoşgeldin Ramazan Sözleri, Ramazan Karşılama Mesajları

Hoşgeldin Ramazan Sözleri

Hoşgeldin Ramazan Sözleri Anlamlı ve Kısa, Hoşgeldin Ey Şehr-i Ramazan Ayı Sözleri, Ramazan Karşılama Mesajları, Ramazan Ayı’nın Önemi ile İlgili Sözler Bu Sayfada. Beğendiğiniz Sözleri Sosyal Medya Hesaplarınızdan Paylaşarak Ramazan Ayı’na Hoşgeldin Deyin!

Ramazan Ayı her sene olduğu gibi bu yılda heyecanla karşılanıyor. On bir ayın sultan olan Ramazan’ a İslam alemi büyük ilgi gösteriyor. Ramazan Ayı’ nın başlangıcını Hoşgeldin Ramazan Sözleri ve Hoşgeldin On Bir Ayın Sultanı Sözleri ile kutluyor. İşte sosyal medya da (whatsaapp, facebook, instagram) paylaşmak için derlenen anlamlı, kısa, resimli Hoşgeldin Ramazan Sözleri ve Mesajları 2021, Ramazan Karşılama Mesajları, Ramazan’ın Önemi ile İlgili Sözler! İslam aleminin mübarek Ramazan Ayı’nı tebrik eder, bu ayda yaptığınız duaların ve münacaatların kabul olmasını temenni ederiz.  Sözlerin en doğrusu, Allah’ın kelâmı; hâl ve tavrın en güzeli ise Muhammed’in hâl ve tavrıdır.

Hoşgeldin Ramazan Ayı 10 Manşet Söz

1-Hoş geldin! Ya Şehr-i Ramazan.

2-On Bir Ay’ın sultanı Hoş geldin!

3-Mübarek Ramazan Ayı’nızı tebrik ederim.

4- İbadetlerimiz bol ve kabul Ramazan-ı şerifimiz mübarek olsun.

5-Ellerinizi semaya, dualarınızı Allah’a etmeniz dileklerimle… Ramazan ayınız mübarek olsun…

6-Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu ise, cehennemden kurtuluş olan, Ramazan ayı, mübarek olsun.

7- Ramazan ayı ayların en makbulüdür. Bu ayı oruçla, namazla ve niyazla geçirmenizi temenni eder Ramazan ayınızı kutlarım.

8-“Oruç, (sâdece) yemeyi ve içmeyi terk etmek (ten ibaret) değildir. Gerçek oruç; boş, faydasız ve çirkin sözleri de terk ederek tutulan oruçtur.”

9- 11 Ayın Sultanı Ramazan-ı Şerif’in; Milletimiz ve İslam Alemi İçin Hayırlara Vesile Olmasını Temenni Eder, Huzurlu ve Sağlıklı Bir Ramazan Ayı Geçirmenizi Dileriz.

10-Görmedim gezmediğim, sevmediğim hiçbir yer. Ömrüm oldukça, gönül tahtıma keyfince kurul! Sade bir semtini sevmek bile bir ömre değer. Mutlu keyifli akşamlar hoş geldin şehri Ramazan. Yahya Kemal BEYATLI

En Güzel Hayırlı İftarlar Mesaları için Tıklayınız!

Hoşgeldin Ramazan Sözleri

Oruç sıhhat getirir.

Oruç tut, sıhhat bul.

Oruç sabrın yarısıdır.

Oruç Bedenin Zekatıdır.

Merhaba Ey Rahmet Ayı.

Hoşgeldin Ramazan’ı Şerif.

Hoşgeldin infak ayı Ramazan!

Hoşgeldin ya şehri kur’an (ramazan)

Ramazan’ ı Şerifiniz Mübarek Olsun.

Ramazan diyor diye sevinmek imandandır.

Hoşgeldin ya Şehr-i Ramazan Huzur, Kardeşlik ve Bereketle…

Bu aya Ramazan denmesinin sebebi, günahları yakıp erittiği içindir. İ.Mansur

Kısıtlamalar altında da olsa Ramazan bütün ruhu ve bereketi ile geldi. Herkese hayırlı Ramazanlar olsun.

Ramazan ayında oruç tutmayı farz bilip, sevabını da Allahü teâlâdan bekleyerek oruç tutanın günahları affolur.

Ramazan ayı girdiği zaman cennet kapıları açılır; cehennem kapıları kilitlenir, şeytanlar zincire vurulur.” (Buhârî, Müslim)

Kendini arındırmış ruhlar, müsibetlerin ardından gelen güzellikleri bekler sabırla. Ramazan, ikram edene şükrün eda edildiği en mübarek günlerdir. Layığınca yaşamak nasip olsun inşallah.

Bu geceden itibaren idrak etmeye başlayacağımız Mübarek Ramazan Ayı’nın tüm Türk-İslam alemine rahmet, bereket ve sağlık getirmesini dilerim. Hoşgeldin Ramazan Sözleri.

Birliğin, beraberliğin, yardımseverliğin ve hoşgörünün ayı olan Ramazan ayının ülkemize ve tüm İslam alemine hayırlı olması dileğiyle…

Allah’a ve Resûlüne iman edin; O’nun size emanet olarak verdiklerinden, başkaları için de infak edin. İçinizden iman edip infakta bulunanlara büyük bir mükâfat vardır. Hoş geldin Ey Şehr-i Ramazan

“Ramazan ayı, insanlara yol göstermek, doğrunun ve hakkı bâtıldan ayırmanın açık delilleri olmak üzere Kur’ân’ın indirildiği aydır. Öyle ise sizden kim Ramazan ayına ulaşırsa onda oruç tutsun.” (Bakara, 2/185)

“Ey âcizlerin yardımcısı! Ey Günah denizine Düşüp boğulanların kurtarıcısı! Ey korkanlara Emniyet veren! Bizleri Setredip gizle! Hüsrâna uğramaktan koru. Yardım ve Hidâyetinin Nûrlarıyla Duâlarımızı kabûl eyle.” Geylânî (Ks)

Cennet’te Reyyan adında bir kapı vardır. Kıyamet Günü’nde oradan yalnız oruçlular girer. Onlarla birlikte başka kimse giremez. Nerede oruç tutanlar? Diye çağrılır ve onlar da o kapıdan girerler. Sonuncusu da girdi mi artık kapı kapanır, kimse giremez.

Aç duranın basireti açılır. Anlayış kabiliyeti artar. Hadis-i şerifte, (Aç duranın idraki artar, zekâsı açılır) ve (Tefekkür, ibadetin yarısı, az yemek ise tamamıdır) buyurulmuştur. (İ. Gazalî) Çok yiyen çok uyur, çok uyuyanın da ömrü boşa geçer. Çok yiyenin zekâsı ve zihni dumura uğrar.

Ramazan Karşılama Mesajları
Ramazan Karşılama Mesajları

Ramazan Karşılama Mesajları

Cana şifa, Ruha gıda Ramazan Ayı Hoş geldin.

Ramazan kardeşlik, dayanışma ve paylaşma ayıdır. 

Ramazân-ı şerîfe hürmet eden, Allahü teâlâya hürmet eder.

Gönüllere safa, soframıza bereket getir Ramazan. Hoşgeldin

Ramazan, hayat kitabımız Kur’ân’ın indirilmeye başlandığı aydır.

Aylar sultanı canlar cananı. Çok şükür geldi efendim Şehr-i Ramazan

Ey iyilik isteyen! İbadete ve kulluğa gel! Ey kötülük isteyen! Günahlarından vazgeç!

Yağmur yüklü bulutlar gibi gelerek bizleri Bereketiyle donatan Ramazan ayınız Mübarek olsun.

Hoşgeldin Ramazan. İnşallah bu mübarek ay günahlarımızın silinmesine vesile olur. Amin.

Seher kalkın yarenler, Hatim edin Kur’anlar, Eyvah desin şeytanlar, Ramazan geldi Ramazan

Ramazan’ı karşılamak çok güzel bir duygu. Hoşgeldin on bir ayın sultanı ey şehr-i Ramazan

Ramazan, bin aydan daha hayırlı Kadir gecesini içinde saklayan en şerefli aydır. Hoş geldin Ayların Sultanı.

Ramazan aynı zamanda kötü alışkanlıklara son verme, iyiden, güzelden yana yeni sayfalar açma fırsatıdır. 

Karagöz seyri değil, gözyaşı dökme ayı; ‘Bilinmez’i bilirler, bilseler ağlamayı… (Necip Fazıl Kısakürek) 

Gönülden inanarak ve karşılığını Allah’tan umarak Ramazan’ı ibadetle geçiren kişinin geçmiş günahları bağışlanır.

Eğer insanlar, Ramazan-ı Şerîf’in ne olduğunu lâyıkıyla bilselerdi, senenin tamamının Ramazan olmasını arzu ederlerdi.

Besmele ile girdiğin Mübarek Ramazan Ayin; yine onun içindeki Rahman ve Rahim sıfatlarının üzerine tecellisi temennilerimle….

Ramazan ayı sabır, şükür, tövbe ve tefekkür ayı’ dır. Ramazan’ı en güzel şekilde idrak edebilmek ümidiyle. Ramazan-ı Şerifiniz Mübarek Olsun.

Başlangıçlar sonuçların tecelli yeridir. Rahmet ile başlayan Ramazan ayinin Kurtuluş ile Tecelli bulması temennilerimle…

Oruç ayı, sadece bedene değil, ruha da şifadır. Oruçlarınızı bu bilinçle tutacağımız güzel bir Ramazan geçirmemiz dileğiyle…

İftar topu aksedince İhsâniye’den. Seslendi ezanlarım, Süleymaniye’den. Altında ve üstünde yanıp bin kandil. Nûr indi civâra Nuûruosmaniye’den

Konsun yine pervazlara güvercinler, hu hu lara karışsın aminler, mübarek aydır gelen, gelin ey Fatihalar, Yasinler. Mübarek Ramazan ayınız hayırlara vesile osun.

Alnımız secdede bulsun bizi her lahza ezan. Ve hazin ömrümüzün her günü olsun Ramazan. Zikrimiz Arş’-ı geçip fecre kadar yükselsin. Mâveralardan ümîd ettiğimiz ses gelsin. (Faruk Nafiz Çamlıbel) 

Yâ Rab, şu muazzam Ramazan hürmetine, kaldır aradan vahdete hâil ne ise. Yâ Rab, şu asırlarca süren tefrikadan, artık ezilip düşmesin ümmet ye’se. Madem ki verdin bize rûh-ı nevîn, Yâ Rab, daha bir nefha-i te’yîd insin. Mehmet Akif Ersoy

Kur’an-ı Kerîm kıyamete kadar her çağda ve her coğrafyada insanlara en doğru yolu gösteren rehberdir. Kur’an ruhlara şifa, kalplere rahmettir. Kur’an, bize Rabbimizi tanıtır, sorumluluğumuzu bildirir, ahireti hatırlatır. İnsan olmanın anlamını ve insanca yaşamanın sırlarını öğretir.

Seherde açılan eller hürmetine, rükûda bükülen beller hürmetine, kabul et yakarışlarımızı. Secdeye kapanmış başlar hürmetine, gözlerden akan yaşlar hürmetine, sevginle doldur sana yönelmiş kalplerimizi. Ve sen affedicisin affı seversin affeyle Yarabbi cümlemizi… Hoşgeldin on bir ayın sultanı ya şehr-i Ramazan Hoşgeldin…

Allah’ım bizleri Ramazan’ı Şerife eriştirdiğin için sana binlerce kez şükürler olsun. Ramazan hürmetine tuttuğumuz oruçları, yapacağımız ibadetleri nazarı ilahinde kabul ve makbul eyle. Edeceğimiz dualarda bizleri kapından geri çevirme. Sen ki merhamet eden ve bağışlayansın. Amin

Yorum Ekle

BİZİ TAKİP EDİN!

Sosyal Medya Hesaplarımızı Takip Edin!