Sözler Ansiklopedisi

İlham Aliyev Sözleri, Anlamlı, Özlü Aliyev Sözleri

İlham Aliyev Sözleri

İlham Aliyev Sözleri, İlham Aliyev Türkiye sözleri, İlham Aliyev Ermenistan Açıklaması, Anlamlı, Özlü Aliyev Sözleri, İlham Aliyev Azerbaycan Sözleri

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev Sözleri sayfamızda sizler için bir araya getirildi. İlham Aliyev Türkiye Sözleri, İlham Aliyev Ermenistan Açıklaması hakkında dikkat çeken ifadeler bir araya getirildi. Anlamlı, Özlü Aliyev Sözleri neler? Siz de İlham Aliyev Sözleri ile ilgili dikkatinizi çeken sözlere yorumlarınızda yer verebilirsiniz. İşte İlham Aliyev Türkiye Sözleri ve İlham Aliyev Azerbaycan Sözleri

İlham Aliyev Sözleri
İlham Aliyev Sözleri

İlham Aliyev Sözleri

Yalnızca bölge değil, dünya değişecek.

Ermenistan bir kez daha terör ülkesi olarak dünyaya yüzünü gösterdi.

Azerbaycan halkı gösterdi ki işgale hiçbir şekilde izin vermeyecektir. Karabağ bizim toprağımızdır.

Ermenistan, saldırganlığını bir kenara bırakıp, ateşkese uymalı ve işgal ettiği topraklardan çekilmeli.

Karabağ Ermesitan’ındır” demek aslında müzakerelere son vermek demektir. Ateşkes, Ermenistan’ın işgal ettiği topraklardan çekilmesiyle olur.

Halkın sabrının da bir sınırı var. Biz güçlü bir ordu kurduk. Dağlık Karabağ konusunda geriye bir adım bile atmayacağız. Azerbaycan’ın toprak bütünlüğü sağlanmalıdır ve bu konuda kararlıyız.

Bu topraklarda kanunsuz olarak Ermeniler bizim bütün abidelerimizi yıktılar. Bunu görmüyorlar mı? Bu tarz yaklaşımlar kabul edilmez. Biz buna sessiz kalamayız.

Çünkü onlar her zaman savaş meydanında yenilince böyle çirkin işlere el atıyorlar. Sivil ve savunmasız insanlara karşı acımasız olmak onlar için sıradan bir şey. Bunu Hocalı soykırımı örneğinde görmüştük.

Savaş alanındaki asıl amaç stratejik yükseklikleri işgalcilerden kurtarmak ve geniş alanların kontrolünü ele geçirmektir. Kuzey, güney ve doğu yönlerindeki stratejik yükseklikler bizim kontrolümüz altında.

Önerilen İçerik: En güzel Azerbaycan’a destek sözleri ve mesajları burada

İlham Aliyev Türkiye sözleri

Türkiye, Azerbaycan’ın komşusu, Ermenistan’ın komşusu ve bir başka Güney Kafkas ülkesi olan Gürcistan’ın komşusu olarak bölgede aktif rol oynuyor.

Bütün dünya, Türk ve Azerbaycan halkları bizim asıl kardeş olduğumuzu bir daha gördü.

Cephe hattında ordumuz birkaç köyü işgalden kurtarma operasyonları hayırlısıyla devam ediyor. Ermenistan’ın bu kalleş saldırısının sebebi odur ki, sivillere saldırarak bizi onlara karşı cevap vermeye tahrik ediyorlar. Bizim hedefimiz siviller değil, askeri hedeflerdir. Operasyonun başından beri bizim nokta atışlarımız onların silahlı birliklerine yapılmıştır.

Türkiye güçlü bir devlettir, Türkiye bu işlerde faal olmalıdır. Türkiye’nin verdiği desteğe teşekkür ediyorum. Türkiye’nin net tavrı çok önemli. Türkiye sonuna kadar biz Azerbaycan’ın yanındayız dedi. Bu Birçok başka aktörlere de uyarı oldu. Barış sürecinde Türkiye mutlaka olmalıdır. 

30 yıldır bekliyoruz, verilen sözler tutulmuyor. Ermenistan meseleyi küresel bir sorun haline getirmek istiyor. Dağlık Karabağ ve diğer işgal edilmiş topraklar Azerbaycan’a ait.

Türkiye bugün yabancı yatırımlar için açık ülkedir ve çok makbul yerdir. Türkiye bugün uluslararası güç odağı olmuştur.

Aliyev Sözleri Anlamlı Özlü

İlham Aliyev Ermenistan Açıklaması

Bizim davamız Ermeni halkıyla değil. Bunu birkaç defa söyledim. Biz, toprak bütünlüğümüzü korumak istiyoruz. Bu istikamette sonuçlar alıyoruz. Azerbaycan hiçbir zaman sivil insanlara saldırmıyor. Azerbaycan’da binlerce Ermeni yaşıyor, onlar bizim vatandaşımızdır. Bugün Dağlık Karabağ’da yaşayanlar da bizim vatandaşımızdır. Bizim gerçekçi hedeflerimiz var. Bu hedefleri elde etmek için gücümüz var.

Ve herkes bizim gücümüzü gördü. Bizimle hesaplaşma düzeyi daha da yukarılara çıkacak. Zaten belli bölgesel konularda Azerbaycan’ın tavrı, rolü çok önemli. Daha da artacak. Tabii ki, Türkiye-Azerbaycan birliği daha da mühim olacak. Bu hayati önem arz ediyor. Bu birlik, bölge için istikrar ve barış getiriyor. Çünkü bizim niyetimiz kendi çıkarlarımızı sağlamak.

Ermenistan ordusunun acizliği ve Ermenistan yöneticilerinin cinayeti. Sivillere ateş açmak, balistik füzelerle sivil şehirleri bombalamak cinayet sayılır. Ermenistan görüyor ki bize karşı kaybediyor ve en fazla sivil öldürmek için böyle eylemler yapıyor. Ermenistan’ın bombaladığı yerler cephe hattının uzağındaki yerler. Cephe hattındaki şehirlerimiz her gün ateş altında.

Aliyev Sözleri

Bizi bu savaşın sebebi değiliz, topraklarımızı savunuyoruz. Bizim Ermenistan topraklarında gözümüz yok. Biz sivillere karşı değil Ermenistan ordusuna karşı savaşıyoruz. Ermenistan saldırmamız için bizi provoke ediyor. Biz hep müzakere masasında olumlu tavır sergiledik

Bugün Türkiye, bölgede ve yeni coğrafyada çok önemli istikrar verici role sahip. Ve aziz kardeşim, Erdoğan’ın bu çatışmaların ilk saatlerinden verdiği destek istikrarı korudu. Bazıları belki bunu anlayamıyor. Eğer o sözler olmasaydı, Erdoğan “Azerbaycan, yalnız değildir, Türkiye Azerbaycan’ın yanındadır” demeseydi, belki de burada işler karışabilirdi. Belki de başka kimse burada bulanık suda balık tutmaya çalışacaktı. Bu bölgede biz yeni bir strateji, vizyon oluşturmalıyız. Stratejik bakış oluşturmalıyız. Artık bununla ilgili düşünmeye başlıyoruz. Ancak olaylara önlemek istemiyoruz. Bu iş bitsin, çözek. Topraklarımıza kavuşak. Ondan sonra Azerbaycan’ın yeni dönemi başlanacak. Sanırım, Türkiye ve Azerbaycan’ın gücü daha da mühim olacak.

Ermenistan güçleri, bir santimetre Azerbaycan toprağına giremedi ve bunu hiçbir zaman başaramayacak. Tam tersi, biz isteseydik bugün Ermenistan’ın o bölgesinde toprakların büyük kısmını kontrolümüz altına alabilirdik. Fakat böyle bir amacımız yoktu.

İlham Aliyev Türkiye Sözleri sayfamıza yorumlarla destek olabilirsiniz.

BİZİ TAKİP EDİN!

Hemen Takip Et Sözleri Kaçırma!

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.

Facebook Sayfamızı Beğenin, En Güzel Sözleri Kaçırmayın!