Sözler Ansiklopedisi

İngilizce Film Sözleri

İngilizce Film Sözleri Kısa Güzel

Sayfamızda İngilizce Film Sözleri, Kısa Film Sözleri, Özlü Film Sözleri, Film Sözleri Facebook, Film Sözleri İnstagram, Anlamlı Film Sözleri, İngilizce Özlü Film Sözleri ve En Güzel Film Sözleri yer almaktadır.

İngilizce Film Sözleri

‘Evin başı erkektir, tamam; ama kadın da boynudur. Unutma, boyun ne tarafa isterse, baş o tarafa döner.’ (August Rush)

“Şimdi yapmam gereken tek bir şey kaldı: hiçbir şey. Kendim ait hiçbir şey istemiyorum. Hatıra istemiyorum. Arkadaş, aşk istemiyorum. Bunların hepsi birer tuzak.” (Three Colours: Blue)

İki tip aç insan vardır. Küçük açlık ve büyük açlık çekenler. Küçük açlık fiziksel olarak aç olan kişidir, büyük açlık hayatın anlamına aç olan kişidir. Neden yaşadığımız, hayatın anlamının ne olduğu gibi şeyleri arayan kişidir. (Burning, 2018)

Mükemmel değilsin. Seni şüpheden kurtarayım tanıştığın o kız da mükemmel değil. Asıl soru birbiriniz için mükemmel olup olmadığınız. Önemli olan bu. Dünyadaki her şeyi bilebilirsin ama bunu öğrenmenin tek yolu denemektir. (Good Will Hunting, 1997)

Kimsenin sana bir şey yapamayacağını söylemesine izin verme, benim bile. Bir hayalin varsa peşini bırakmamalısın. İnsanlar, kendilerinin yapamadıkları şeyleri senin de yapamayacağını söylerler. Bir şeyi istiyorsan peşini bırakma; git ve al. (The Pursuit Of Happyness, 2006)

“Elli katlık bir binadan düşen adamın hikayesini biliyor musun? Her katta kendini rahatlatmak için kendine şunu demiş: “Buraya kadar her şey yolunda. Buraya kadar her şey yolunda.” (La Haine)

ngilizce kısa film sozleri
İngilizce Film Sözleri

Günün birinde son yemeğini yiyip, son çiçeğini koklayıp bir arkadaşına son kez sarılacaksın. Son kez olduğundan haberin olmayacak, o yüzden sevdiğin her şeyi tutkuyla yapmalısın işte. Kalan yıllarının kıymetini bilmelisin çünkü devamı yok. (After Life, 2019)

Sence insan yaptığı hatalardan gerçekten pişmanlık duyar ve tövbe ederse, en mutlu günlerine geri dönüp sonsuza dek orada yaşayabilir mi? (Yeşil Yol, 1999)

-Seni seviyorum -Beni sevdiğine dair kanıt göster? -Kanıt inancı öldürür. Eğer kanıt gösterirsem seni sevdiğimi bilirsin. Ben seni sevdiğimi bilmeni değil, seni sevdiğime inanmanı istiyorum. -Neden? -Çünkü bilmek beyinle, inanmak kalple yapılan iştir. (Sweet November, 2001)

‘Aslında uzun süreden beri bir ölüyüm. Bütün bu yaptıklarım da saçma sapan işlerden başka bir şey değil. Yaptığım şeylere çok değer veriyorum ama hayat dediğimiz şeyin küçücük bir gezegenin üzerindeki bir küf zerresinden başka bir şey olmadığını düşünüyorum.’ (Anne Karenina)

Bazen hoşcakal demen gereken zamanlar vardır. Acıtmasına rağmen denemeyi öğrenmelisin. Biliyorum, gitmene izin vermeliyim. Ama biliyorum ki nereye gidersen git asla uzakta olmayacaksın. Sen benim kalbimde olduğun sürece hiçbir mesafe bizi ayrı tutamaz. (P.S. I Love You)

Kısa Film Sözleri

‘İnsan verdiği söz kadar değerlidir.’ (The Book Thief)

‘Acı hissedilmeyi talep eder.’ (The Fault in Our Stars)

‘Ardında kalanları bırak ve sevdiğine git. Hayat çok kısa.’ (On the Road)

‘İnsan ağlayarak doğar, yeteri kadar ağladıktan sonra da ölür.’ (Ran)

‘Birbirlerini seven insanların çocukları daha güzel olurmuş.’ (Sevmek Zamanı)

‘Aşk, bir zamanlama tanımıdır. Er veya geç doğru insanı bulma değildir.’ (2046)

‘Hayat devasa ve karmaşık bir oyundur. Ama güzel yanı da budur.’ (If I Stay)

‘Kaybetmeyi öğren yoksa kazanmayı çok ciddiye alırsın.’ (La Fille Sur Le Pont)

‘Aşk ile deliliğin birbirine bu kadar benzemesi ilginç.’  (The Matrix Revolutions)

“Bazen bir şeye son vermek için, istemediğin bir şey yapman gerekir.” (Never Back Down)

İnsanlar göründükleri gibi olmalıdır. Eğer değillerse hiç görünmesinler daha iyi! (Othello)

‘Bu dünyadaki en büyük güç nedir biliyor musun? Nerede ne zaman hata yapacağını bilmektir.’ (London Boulevard)

‘Haklı olmak ile nazik olmak arasında seçim yapmanız gerektiğinde nazik olmayı seçin.’ (Wonder)

‘Eğer cevaplarım seni korkutuyorsa, korkutucu sorular sormaktan vazgeçmelisin.’ (Pulp Fiction)

Bütün zayıflıklarınızı bilen ama onları asla size karşı kullanmayan insan, doğru insandır. (Yedi Numara, 2000)

‘Birini derinden seversen cesaretlenirsin, biri seni derinden severse güçlenirsin.’ (Aşk ve Gurur)

“Kadınlar; âşık olana dek en iyi psikiyatristler. Âşık olduktan sonra en iyi hasta olurlar.” (Spellbound)

‘Asker olmanın en büyük avantajı düşmanınızı karşınızda görüyor olmanızdır…’ (Gladiator)

“Bazen bir kahve yudumlayıp, bir şarkı açarsın, susarsın ve o şarkı senin söylemek istediğin her şeyi söyler.” (Winged Creatures)

ngilizce Özlü Sözler
İngilizce Dizi Sözleri

‘Aslında insan vücudu yaklaşık 190 yıl yaşayabilecek şekilde yapılanmıştır. Ama bir çoğumuz kendimizi yavaş yavaş zehirleriz.’ (The Man From Earth)

‘Bilirim; elin avucun yaralanınca kan akar, kalbin yaralandığında ise gözyaşı.’ (Aşk ve Gurur)

Geçen yine bir dilek tuttum, çocuk gibi. Yine imkânsız bir dilek tabi. Ne diledim biliyor musunuz? İyi bir insan olmayı. (Şahsiyet, 2018)

Egon gözlerini öylesine kör etmiş ki, aslında hep iki adım gerideyken kendini bir adım önde olduğuna ikna etmişsin.’ (Now You See Me)

‘Büyümenin hazzını seçmek istiyorsanız, kendinizi acıya hazırlamalısınız. Daha az acı istiyorsanız gidin sürünün bir parçası olun.’ (When Nietzsche Wept)

‘Eğer bir sorun çözülebiliyorsa kaygılanmanın faydası yoktur. Eğer çözülemiyorsa kaygılanmak yarar sağlamaz.’ (Seven Years in Tibet)

‘Bir köpek sizi zengin ya da yoksul olsanız da sever, aptal ya da akıllı olsanız da. Bunu size kaç insan söyleyebilir.’ (Marley And Me)

Sana uzaktan vurgundum. Çok saçma biliyorum. – Anlatmaya devam et sonra ne oldu? + Seni tanıdım. Beni senden kurtardın. (One Day)

‘Bunlar karanlık günler, ama her gölge, ne kadar koyu olursa olsun, sabah güneşi tarafından tehdit edilir.’ – (The Fountain)

‘Hayatlarımızı bazen yakaladığımız fırsatlar belirler. Bazen de kaçırdığımız.’ (The Curious Case of Benjamin Button)

‘Umut; insanın vazgeçemediği illüzyon. Aynı anda en büyük güç ve en büyük zayıflık kaynağınız.’ (The Matrix Reloaded)

“Kızlar duyduklarına, erkekler gördüklerine âşık olurlar. Bu yüzden kadınlar makyaj yaparlar ve erkekler yalan söylerler.” (Paraiso Travel)

Yorum Ekle

BİZİ TAKİP EDİN!

Sosyal Medya Hesaplarımızı Takip Edin!