Sözler Ansiklopedisi

İngilizce Özlü Sözler ve Anlamları

İngilizce Özlü Sözler ve Anlamları

Sayfamızda İngilizce Özlü Sözler ve Anlamları Yer Almaktadır. İngilizce Sözler ve Türkçe Anlamları, İngilizce Anlamlı Sözler ve Anlamları, İngilizce En Güzel Sözler ve Türkçe Anlamları…

İngilizce Özlü Sözler ve Anlamları

Albert Einstein İngilizce Sözleri ve Türkçe Anlamları

Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. (Herkes dahidir. Ama eğer bir balığı ağaca tırmanma becerisi ile yargılarsanız tüm yaşamını aptal olduğuna inanarak geçirir.)

Logic will get you from A to B. Imagination will take you everywhere. (Mantık size A noktasindan B noktasina götürür. Hayal gücü ise heryere.)

There are two ways to live: you can live as if nothing is a miracle; you can live as if everything is a miracle. (Yaşamak için iki yol vardır; ya hiçbir şey mucize değilmiş gibi yaşayabilirsiniz ya da herşey mucizeymiş gibi.)

You have to learn the rules of the game. And then you have to play better than anyone else. (İlk önce oyunun kurallarını öğrenmelisiniz, sonra da herkesten iyi oynamayı.)

Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I’m not sure about the former. (Sadece iki şey sonsuzdur; insanoğlunun aptallığı ve evren ve ben ikincisinden emin değilim.)

I found out atom for the benefit of humanity, but they kill each other with it. (Ben atomu insanlığın yararı için keşfettim. Ama insanlar atomla birbirlerini öldürüyorlar.)

I never teach my pupils. I only attempt to provide the conditions in which they can learn. (Ben öğrencilerime asla öğretmem. Onlara sadece içerisinde öğrenebilecekleri koşullar sağlarım.)

We cannot solve our problems with the same thinking we used when we created them. (Sorunlarımızı, onları yarattığımızda kullandığımız ayni düşünceyle çözemeyiz.)

The only source of knowledge is experience. (Bilginin tek kaynağı deneyimdir.)

The world is a dangerous place to live; not because of the people who are evil, but because of the people who don’t do anything about it. (Dünya yaşamak için tehlikeli bir yer, ama kötü insanlar yüzünden değil, bununla ilgili hiçbir şey yapmayan insanlar yüzünden.)

Charlie Chaplin İngilizce Özlü Sözleri ve Türkçe Anlamları

The mirror is my best friend because when I cry it never laughs. (Ayna benim en iyi dostumdur çünkü ben ağlarken o asla gülmez.)

As for politics, I’m an anarchist. I hate governments and rules and fetters. Can’t stand caged animals. People must be free. (Politik açıdan, ben bir anarşistim. Devletlerden, kurallardan ve esaretten nefret ediyorum. Hayvanları kafeste görmeye tahammülüm yok. Halklar özgür olmalıdır.)

I always like walking in the rain, so no one can see me crying. (Yağmurda yürümeyi hep sevmişimdir. Böylece kimse ağladığımı göremez.)

We think too much and feel too little. (Çok düşünüyoruz ve çok az şey hissediyoruz.)

Nothing is permanent in this wicked world, not even our troubles. (Şu zalim dünyada hiçbir şey kalıcı değildir; dertlerimiz bile.)

My pain may be the reason for somebody’s laugh. But my laugh must never be the reason for somebody’s pain. (Benim acım birinin gülüşüne sebep olabilir. Ama benim gülüşüm asla birinin acısına sebep olmamalı.)

More than cleverness, we need kindness and gentleness. (Zekadan daha çok kibarlığa ve centilmenliğe ihtiyacımız var.)

You’ll find that life is still worthwhile, if you just smile. (Gülümsersen hayatın hâlâ faydalı olduğunu göreceksin.)

Your naked body should only belong to those who fall in love with your naked soul. (Çıplak vücudun sadece ama sadece çıplak ruhuna âşık olanlara ait olmalıdır.)

Life is a beautiful, magnificent thing, even to a jellyfish. The trouble is you won’t fight. You’ve given up. But there’s something just as inevitable as death. But there’s something just as inevitable as death. And that’s life. Think of the power of the universe — turning the Earth, growing the trees. That’s the same power within you — if you’ll only have the courage and the will to use it. (Yaşam, bir denizanası için bile güzel ve görkemli bir şey. Sorun şu ki; savaşmadın ve vazgeçtin. Ancak ölüm kadar kaçınılmaz olan bir şey var ki; o da bu hayat. Evrenin gücünü düşünün, ağaçları büyütmek, dünyayı çevirmek gibi. Eğer kullanacak cesaret ve isteğiniz varsa, sizin içinizdeki de aynı güç.)

BİZİ TAKİP EDİN!

Hemen Takip Et Sözleri Kaçırma!

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.

Facebook Sayfamızı Beğenin, En Güzel Sözleri Kaçırmayın!