Sözler Ansiklopedisi

Nihat Hatipoğlu Sözleri Resimli ve Dini

Nihat Hatipoğlu Sözleri

Sayfa İçeriği; Nihat Hatipoğlu Sözleri, Nihat Hatipoğlu Dini Sözleri, Nihat Hatipoğlu Sohbetlerinden Alıntılar, Nihat Hatipoğlu ile İlgili Sözler, Nihat Hatipoğlu En Güzel Sözleri Resimli, Nihat Hatipoğlu Cuma Özel Duası ve Mesajı.

Yazımızda, ekranlara çıktığı tarihten bu yana ilgiyle izlenen ve takip edilen, özellikle Ramazan aylarında gerçekleştirdiği sohbetlerle herkesin gönlünde taht kuran Nihat Hatipoğlu ile ilgili sözler, kitaplarından en güzel dualar ve alıntılar hazır ettik.

Nihat Hatipoğlu Sözleri

Sadece duyuyoruz! Duymak anlamak için yetmiyor!

Nefsindeki putu yıkamayan dışarıdaki putu yıkamaz.

İslam, insanların cesetleri üzerine değil, kalplerin fethi üzerine bir merhamet medeniyeti inşa etti.

Mezarda dilin, ırkın, nesebin değil; imanın, amelin ve vicdanın sorulacak. Ne mutlu bugünden tertemiz gidenlere.

Allah’ım kalbimdekini biliyorsun, Sabrediyorum ama belli ki dua etmesini bilmiyorum Kabul edeceğin duaları kalbime ilham et.

Hz. Peygamber namaz kılarken Hasan ve Hüseyin sırtına çıkardı. Etrafındakiler onları engellemek isteyince Efendimiz, işaret edip karışmamalarını isterdi. -Ashabdan Bir Demet

Allah, Âdemoğluna ölümü yazmıştır. Onlar ölecektir. İnsanların en zekisi, O’na en çok itaat eden ve ahiret gününe en çok hazırlanandır.

Mescidi Aksa Müslümanların ilk Kıblesidir. Elbet Mescid-i Aksa Kudüs bir gün Allah’ın izniyle özgür kalacaktır. Allah Müslümanları Allah yolunda birleştirip birlik olmalarını nasip etsin inşAllah.

15 Temmuz şehitlerini rahmet ve minnetle yad ediyor, Fatihalarımızı gönderiyoruz. Rabbim ülkemizi her türlü şerden, şer odaklardan ve ihanetlerden, iç ve dış müdahalelerden korusun.

Benim için hayat ve varlık ikiye ayrılır. Bütün hayatı, yaşamı, ölüm sonrasını böyle görüyorum. Hz. Muhammed’den öncesi ve Hz. Muhammed’den (sav) sonrası. Sen şahitsin ki bu böyledir Rabbim.

(Yerdekilere merhamet edin ki, yücelerdeki de size merhamet etsin) Hz. Muhammed-sav- Kim bilir, belki bütün dualarınızın kabulü, masum bir hayvanın sizin için yapacağı bir duaya bağlıdır. Hiçbir iyiliği küçümseme.

Bu gece Regaip Kandili. Rabbim bu gece hürmetine günahlarımızı affetsin. Kalplerimizi yumuşatsın. Ortak noktada buluştursun. İhtiyacı, sıkıntısı olan herkese arzu ettiğini nasib etsin. (Nihat Hatipoğlu Regaip Gecesi Mesajı)

Nihat Hatipoğlu Resimli Sözleri
Nihat Hatipoğlu Resimli Sözleri

Bu gece son Peygamberin en büyük misafirliğe kabul edildiği Mirac gecesi. Bekleniyorsun gelsene ey yar denilen gece. Necm süresi ayet ayet tefekkür edilmeli. Daralmış yürekler Miraçla ferahlatılmalı. (Nihat Hatipoğlu Miraç Gecesi Mesajı)

Hayvanlardaki Masumiyet, merhamet, saflık, temizlik gıpta ettiriyor. Kıskanmazlar. Kibir yoktur. Dedikodu etmezler. Kimseye bulaşmazlar. Rızıklarını ararlar. Çelme takmazlar. Kısaca insanda olması gereken her güzellik onlarda var. İşte bu masumlara hayvan diyoruz!

İnsan su içtiğinde Suya kanar. Kâmil mümin ise suyu içtikçe daha da susar. Sevgiye, muhabbete, aşka susar. Sıradan insan ilahi bir tecelliyle doyar. Kâmil insan ise, tecelliye mazhar oldukça daha üstün tecelliye susar. Mevlâna, Şems’e Hz. Peygamberi anlatırken aslında bunu anlattı.

Bir insanın günde 86.400 kez nefes alıp verdiğini biliyorsunuz. Saatte 3.600 kez. Nefes alamaz veya veremezsek ölürüz. Rabbimiz bir günde 86:400 kez hayatımızı bize bahşediyor. Bu hayatı keşke iyilik, sevgi, merhamet ve Rabbe yakınlıkla geçirsek. Kavgasız bir dünya için.

Hz. Peygamber (sav) secdede selamdan önce şöyle dua ederdi: “Allah’ım geçirdiğim ve geçireceğim, gizlediğim ve açık işlediğim veya aşırı gittiğim her şeyden ötürü beni affet. Sen benim her halimi benden iyi bilirsin. Sen ve evvel ve ahirsin. Senden başka ilah yoktur.” (Müslim, Buhari)

Tasavvuf ile İlgili Sözler

Bir insan sana, seni seviyorum derse ne kadar da mutlu olursun! Şu an milyarlarca insan, Yüce Allah’a, Rabbim Seni seviyorum diyor. Zorlamadan nasıl da insanları kendine çekiyor. Sevdiriyor. Dünyada bu kadar cömert. Ahirette de o kadar cömert olacak. Hiç şüpheniz olmasın! İnşallah.

Çanakkale şehitlerini vefa, minnet ve rahmetle yad ediyoruz. Bu ülkenin ve insanlarının özgürlüğü, güçlenmesi, dini ve tarihi kimliğini muhafaza etmesi bize şehitlerce yükletilmiş bir emanettir. Mezar taşlarını okuduğunuzda bunu zerrelerinize kadar hissedersiniz. Selam olsun size.

İmam Busiri Hz. Peygamberi anlatan ölümsüz kasidesinde Efendimize olan doyumsuzluğu şöyle dile getirmişti: (Bana bir şey deme duyamıyorum O’nu anlatmaya doyamıyorum…) Deruni bir aşkla Hz. Muhammed(sav) e bağlı olanlar O’nu anlatmaya doyamazlar. Vuslatı beklerler.

Dostlar. Hz. Muhammed (sav) bizim sevdamızdır. Hayatımda hiç kimseden nefret etmedim. Hiçbir günahkardan da. Ancak Hz. Peygambere düşmanlık edenden iki alem şahit olsun uzağım. Ey iman edenler ve ey O’ndan nefret edenler. Ahirette O’nun ne kadar büyük olduğuna şahit olacaksınız.

BİZİ TAKİP EDİN!

Hemen Takip Et Sözleri Kaçırma!

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.

Facebook Sayfamızı Beğenin, En Güzel Sözleri Kaçırmayın!