Sözler Ansiklopedisi

Regaib Kandili Kutlama Mesajları ve Sözleri

Regaip Kandili Mesajları

Şu anda “Dini Sözler” Kategorisinde “Regaib Kandili Kutlama Mesajları 2021” bölümünde bulunmaktasınız. Sayfa İçeriği: Regaib Kandili Mesajları Resimli Kısa, En Güzel Regaib Kandili Mesajları Dini Temalı, Dualı Regaib Kandili Mesajları…

Regaib Kandili Kutlama Mesajları

Regaib Kandili Kutlama Mesajları

Regaib Kandil’inin, İslam aleminin yeniden dirilişine vesile olması dileğiyle, geceniz mübarek, dualarınız makbul olsun…

Bu gece ahdimizi yenilemeye, misakımızı kuvvetlendirmeye vesile olsun. Regaib Kandiliniz Mübarek Olsun.

Üç ayların başlangıcı olan Regaib Kandiliniz mübarek olsun, Rabbim nice kandillere erişmeyi
sağlık sıhhat ve huzur içerisinde cümlemize nasip etsin inşallah. Hayırlı kandiller

Regaib Kandili’nin Alem-i islama huzur, bereket ve mağfiret getirmesini yüce Allah’tan niyaz ediyorum. Kandiliniz Mübarek Olsun.

Keşfet; Mehdi ile İlgili Sözler

Alem-i İslam’ın Kandil’ini tebrik eder; mazlumların zulümlerden kurtuluşuna, zalim ve müstekbirlerin saltanatlarının yıkılışına ve tüm insanlığa huzur ve mutluluk getirmesine vesile olmasını Şanı Yüce Rabbimizden niyaz ederiz…

Ya İlahi! Gönlü Daralmış, Hüzne Ram Olmuş Kardeşlerimizin Gönlüne İnşirah Ver ve Onları Sıkıntılarından Kurtar.

Ya Rabbi! Sesimizi duyansın, hallerimizi bilensin. Açtık gönlümüzü sana, sen imdat eyle, sen affeyle, sen yollarımızı hayır eyle…Kandiliz Mübarek Olsun.

Allah’ım verdiklerin ve vermediklerin için sana binlerce kez şükür olsun. Sana ne kadar şükrümüzü arz etsek az. Sen Peygamber efendimizin hürmetine bizleri affet. Dualarımızı kabul eyle. Kandiliniz Mübarek Olsun.

Zümer Suresi 53. Ayet De ki (Allah şöyle buyuruyor): “Ey kendi aleyhlerine olarak haddi aşan kullarım! Allah’ın rahmetinden ümit kesmeyin. Allah (dilerse) bütün günahları bağışlar; doğrusu O çok bağışlayıcı, çok merhametlidir.” Regaib Kandiliniz Mübarek Olsun.

Resulullah (sav) şöyle buyuruyor; “Beş gece vardır ki, o gecelerde yapılan dua reddolunmaz; Cuma gecesi, Recep ayının ilk gecesi, Şabanın yarısındaki gece (Berat gecesi), Ramazan ve Kurban Bayramı geceleri.” Regaib Kandiliniz ve cumanız mübarek olsun.

Yarabbi bizi GÜL eyle. Güllerin içinde Gülistan eyle. Sevdiklerini Sevdiğimiz Sevdiklerimizi Sevdiğin Eyle… Regaib Kandiliniz Mübarek Olsun.

Kalpler vardır sevgiyi paylaşmak için, İnsanlar vardır dostluğu yaşatmak için, Kandiller vardır kutlamak ve af dilemek için. Cuma akşamınız hayırlı kandiliniz mübarek olsun.

Allah’ım! Bizleri Regaib’le Sana rağbet eden, Miraç ile yücelen, Berat ile kurtuluşa eren, Kadrini idrak ederek Ramazan’ın sonunda cenneti hak eden kullarından eyle! Kandiliniz mübarek olsun.

Elif gibi haddini bilen, gönül aynasını silen, mizanda yüzü gülen kullarından eyle bizleri Ya Rab… Her anın bir asra bedel olduğu bu gecede Dualarda buluşmak dileğiyle… Regaib Kandiliniz Mübarek Olsun.

Bu güzel gecelerin feyzi üzerinize, rahmeti geçmişinize, bereketi evinize, nuru ahiretinize, sıcaklığı yuvanıza dolsun.

Bu gece kulun yalvarış ve yakarışlarını Yüce Mevla’ya sunacağı ve O’nun sonsuz affından, merhametinden, iyiliğinden bol, bol yararlanacağı umut, huzur ve müjde gecesidir. Regaib Kandiliniz Mübarek Olsun…

Allahım! Receb ve Şaban aylarını hakkımızda bereketli kıl ve bizi Ramazan’a ulaştır” Bu güzel günler, bir sevap mevsimi, bir rahmet meltemi, bir ikram sağanağı, bir merhamet rüzgârı ve Mevlanın biz kullarına bir ikramiyesidir. Ümmetimizin dirilişine vesile olsun. Kandiliniz Mübarek Olsun.

Bin damla serpilsin yüreğine, bin tatlı mutluluk dolsun günlerine, binbir hayalin gerçekleri bulsun, her türlü duaların kabul olsun, kandilin mübarek olsun…

Ümit ederiz ki bu mübarek gece, zor günler geçirdiğimiz; fakat gelecek adına umutla dolu olduğumuz şu dönemlerde yeniden bir uyanışa vesile olur. Regaib kandiliniz mübarek olsun..

İslam’ın nurlu yüzü kalbine dolsun makamınız cennet, Hz. Muhammed (sas) komşunuz olsun günlerinize mutluluk, gönlünüze saadet dolsun Regaib Kandiliniz mübarek olsun…

Ya Rabbi bu gece dua edenlerden, her daim şükredenlerden, sevmeyi bilenlerden, Cennette gezenlerden eyle bizi. Amin! Regaib Kandiliniz Mübarek olsun

Regaib Kandili ile İlgili Dini Sözler

Dular da buluşmak ümidi ile.

Regaib Kandili Kutlama Mesajları

Hayırlı kandiller! Resimli Kısa Kandil Mesajları

Dağlar ile Taşlar ile Çağırayım Mevlam Seni. Hayırlı Kandiller

Bu gece kalbinizden geçen tüm dualar kabul olsun. Kandiliniz mübarek olsun.

Dua ettiğinizde çok şey isteyiniz çünkü vereceği hiçbir şey, Allah’a ağır gelmez… Hz. Muhammed (s.a.v)

Kandil berekettir, kandil ibadettir, kandil dua’dır. Mübarek Regaib kandilinizi tebrik eder. Tüm dünya adına hayırlara vesile olmasını niyaz ederim.

Regab kandilinizi en içten dileklerimle kutlar, üç aylara girdiğimiz şu günlerde de bu mübarek aylarda tüm sıkıntılarımızın üstümüzden kalkmasını dilerim.

İnşirâhın sahibi Allah, istemek manâsına gelen Regaip Kandili’nde kalplerimiz de barındırdığımız hayrâ muhtaç tüm dualarımızı kabul buyursun. Kandilimiz mübarek olsun.

Rahmet, bereket ve mağfiret dolu üç ayların müjdecisi ‘Regaip Kandil’inizi tebrik eder, bu mübarek günde tüm dualarınızın kabul olmasını dileriz.

Regaib Kandili’nin tüm İslam Alemi ve Milletimize Huzur, Barış, Sağlık ve Hayırlar getirmesini temenni ederim.

Regaib kandili’nin feyzi ve bereketi üzerimize, rahmeti geçmişimize, huzuru evimize, nuru ahiretimize, sıcaklığı yuvamıza dolsun. İyi Kandiller

Dualarımızın kabul olduğu,Gönüllerin inşirah bulduğu,kalplerin yumuşadığı,Musibetlerin def edildiği,iyiliklerin çoğaldığı,hayırlı ve bereketli bir ömür dileğiyle herkesin regaib kandilini tebrik ediyorum. Regaib Kandili Kutlama Mesajları ve Sözleri…

Regaib kelime manası olarak pek çok ihsan demektir. Regaip kandili ihsan gecesidir ve fazileti de bundan gelir. “Recep ayının ilk cuma gecesine Regaip gecesi denir. Regâip, Arapça bir kelimedir ve “reğa-be” kökünden gelmektedir. “Reğa-be” kelime olarak, herhangi bir şeyi istemek, arzulamak, ona karşı meyletmek ve onu elde etmek için çaba sarfetmek demektir.

Kalpleri çoraklaştıran ümitsizlik, çaresizlik, bencillik, kin ve nefret duygularından uzaklaşarak sevgi, şefkat, muhabbet ve samimiyetle duaya durmalıyız. İlim, irfan ve hikmetin ışığıyla bütün yeryüzünü aydınlatmanın gayreti içerisinde olmalıyız. Rahmet yüklü bu mübarek günleri, Rabbimizle yaptığımız misakımızı tahkime şahit kılmalıyız. Bu duygu ve düşüncelerle, aziz milletimizin ve bütün İslam âleminin ruhumuzu kuşatan, gönüllerimizi ferahlatan mübarek üç aylarını tebrik ediyorum. Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş

BİZİ TAKİP EDİN!

Hemen Takip Et Sözleri Kaçırma!

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.

Facebook Sayfamızı Beğenin, En Güzel Sözleri Kaçırmayın!