Sözler Ansiklopedisi

Resimli Cuma Mesajları

Resimli Cuma Mesajları

Sayfamızda Resimli Cuma Mesajları, En Güzel Anlamlı Hayırlı Cumalar Sözleri, Cuma Mesajları Hadis, Cuma Mesajları Ayet ve Cumanız Mübarek Olsun Sözleri Yer Almaktadır.


Keşfet; Akşam Ezanından Sonra Okunacak Dua


Resimli Cuma Mesajları

Resimli Cuma Mesajları
Resimli Cuma Mesajları

 

Bir adam; Hz. Halid bin Velid’e (r.a.) “Falanca adam senin hakkında konuştu” dedi. Hz. Halid: “Kendi sayfasıdır, istediği ile doldurur” dedi. Hayırlı Cumalar.

Bir gözyaşı düşer toprağa Toprak anlarda insanı; İNSAN anlamaz İNSAN’ı. Hayırlı Cumalar.

Resimli Hayırlı Cumalar Mesajları
Cumanız Mübarek Olsun Sözleri

Kıyamet günü fakirlik ve zenginlik tartılmayacak… Fakirliğe ne ölçüde sabredilmiş ve zenginliğe ne ölçüde şükredilmiş ise, O hesap edilecek… Yahya bin Muaz-ı Razi Hz. Cumamız Mübarek Olsun…

Allah bir kulun dua etmesine izin vermişse , mutlaka kabulünü de murad etmiştir…Hayırlı Cumalar

Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla Her kim Allah’a ve Resûlüne itaat eder, Allah’a saygı duyar ve O’ndan sakınırsa, işte asıl bunlar mutluluğa erenlerdir. ﴾Nûr Suresi 52. Ayet-i Kerime)

Resimli Hayırlı Cumalar Pinterest
Cuma Mesajları Ayet ve Hadis

“Allah’ım, senin benden başka merhamet edeceğin kulun çok, ama benim senden başka af dileyecek kapım yok.” Bu mübarek günde, Rabbimin kapısından çevirmediği kullarından olabilmek dileğiyle. Hayırlı Cumalar

Ey insanlar! Şunu iyi bilin ki Rabbiniz birdir, atanız da birdir. Arap’ın Arap olmayana, Arap olmayanın Arap’a; beyazın siyaha, siyahın beyaza takva dışında bir üstünlüğü yoktur. – Hadisi Şerif-İbn Hanbel.Cumanız Mübarek Olsun.

Hayırlı Cumalar
En Güzel Anlamlı Cuma Mesajları

“Selam olsun! Hüzünlü ve kırık kalplere, Sevgi dolu samimi yüreklere, Zulmü dert edinip, Elini taşın altına koyabilenlere! Ben/lerinden geçenlere, Güzel bakıp güzel görenlere, Kendini hak ile inşa edenlere, Selâm olsun ezelden ebede” Hayırlı Cumalar…

Ey nefsim! Şeytana yem olmak mı yoksa cennette gül olmak mı niyetin? Bırak yakamı secde edeyim. Sen huzura er, ben imanla öleyim. Rabbim hepimizi imanla ölen kullarından eylesin. Amin.

Dualı Hayırlı Cumalar Mesajları
Resimli Cuma Mesajları Kısa

Yâ ilâhel âlemîn. Rahmetin gazabından üstündür, bize rahmetinle tecelli eyle.Bizleri Sevgili Rasûlü’nün ‘Livâ-ül Hamd’ isimli sancağı altında toplanan, mesut ve bahtiyar insanların zümresine dâhil eyle.Cumanız Mübarek Olsun.

Hayırlı Cumalar Sözleri Kısa 

Müslümanların birlikte kıldığı namazlardan olan cuma namazı büyük bir öneme sahiptir. Bu özel günlerde en güzel ve içten temennileri mesajlarla iletmek isteyen Müslümanlar birbirlerine cuma mesajı gönderir. Bizler sizler için derlediğimiz en güzel cuma mesajlarını haberimizde bularak, sevdiklerinize gönderebilirsiniz.

Ey Rabbim, bize Cennetin kokusunu duyur ve onun nimetlerinden nasiplendir. Bize ateşin kokusunu duyurma. Âmin, hayırlı cumalar dilerim.

Rabbim, sevginle dopdolu yüreklerle sana kavuşmayı ve sevdiklerimizle sonsuzlukta buluşmayı nasip eyle, âmin. Hayırlı Cumalar.

Ben, beni seven ümmetimi almadan cennete girmem.’ Diyen Sevgilinin (S.A.V) ümmeti olmanın hakkını verebilmek duası ile hayırlı cumalar dilerim.

“Duaların geri çevrilmeyeceği bugünde rabbim dualarımızı kabul etsin. Bizleri rahmetinden mahrum bırakmasın güzel Mevlam.” Hayırlı cumalar…

Makbul, dua ve tövbelerimizi kabul, sağlığımızı daim, kazancımızı bereketli, kalplerimizi ve evlerimizi huzurla doldursun İnşallah. Hayırlı cumalar dilerim.

Sağanak sağanak rahmet yağsın yuvanıza, her gün Resûlullah girsin rüyanıza, melekler âmin desin dualarınıza! Dualarda buluşmak dileğiyle, hayırlı Cumalar.

Güzellikler içinizi aydınlatsın, yüzünüzden ve yüreğinizden tebessüm eksilmesin. Rabbim, sevdiği kullarından eylesin sizleri ve tabi ki bizleri. Hayırlı cumalar dilerim.

Allah’ım, habibin Muhammed Mustafa’ya, ailesine ve dostlarına rahmet eyle ve onların katındaki hürmeti için dualarımıza icabet et. Âmin, cumamız mübarek olsun.

Ey Rabbim! Evimizden bereketi, dilimizden duayı, kalbimizden senin ve Resulünün sevgisini eksik etme. Dualarımızı kabul, ömrümüzü nurlu kıl. Âmin. Hayırlı cumalar.

Allah’ım! Akşama ulaştığımız gibi sabaha, sabah ulaştığımız gibi de akşama ulaşmayı nasip eyle. Sağlımızı koru ve hastalara şifa ver. Hayırlı bereketli cumalar dilerim.

Allah’ım, habibin Muhammed Mustafa’ya, ailesine ve dostlarına rahmet eyle ve onların katındaki hürmeti için dualarımıza icabet et. Âmin, cumamız mübarek olsun.

Sevdiğiniz için bir kere mutlu olup, bin kere pişman olacağınız bir sevgiyi yaşamamanız dileğimle! Düşleriniz gerçek olsun ama gerçeğiniz asla düş olmasın. Hayırlı cumalar dilerim.

Bizi dostlarına dost, düşmanlarına düşman olanlardan ve sabreden ve şükredenlerden eyle! İşinde sebat eden, nimetine şükreden, ibadetini güzel yapan, doğru konuşanlardan eyle Ya Rabbim. Âmin. Hayırlı Cumalar dilerim.

Müslümanların toplu olarak idrak ettiği namazlardan olan cuma namazı büyük önem taşımaktadır. Özel günlerden olan cuma gününde eşlerinize, dostlarınıza ve arkadaşlarınıza yollayacağınız cuma mesajlarını haberimizde bulabilirsiniz…

Çıkarsa kalbinde yara, Yaradan dönüştürür bunu bir gün hayra, sen sabretmesini bilirsen; Yaradan düşürmez seni dara. Kaldır başını semaya, aç ellerini Mevla’ya. Sen istemesini bilirsen, Mevla cevap verir duaya. Cuma günümüz mübarek olsun.

BİZİ TAKİP EDİN!

Hemen Takip Et Sözleri Kaçırma!

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.

Facebook Sayfamızı Beğenin, En Güzel Sözleri Kaçırmayın!