Sözler Ansiklopedisi

Sel Felaketi ile İlgili Sözler

Sel Felaketi ile İlgili Sözler

Sayfa İçeriği; Sel Felaketi ile İlgili Sözler, Sel Felaketi ile İlgili Yazılar, Sel ile İlgili Sloganlar, Sel Felaketi Geçmiş Olsun Mesajları, Sel ile İlgili Sözler, Sel Felaketi Geçmiş Olsun Dilekleri. Sizde sel felaketi yaşayan illerimiz ve bölgelerimizde ki vatandaşlarımıza geçmiş olsun mesajı paylaşmak istiyorsanız sayfamızda beğendiğiniz sel ile ilgili mesajları sosyal medya üzerinden facebook, twitter, instagram paylaşabilirsiniz.

Doğa her zaman sürprizlerle doludur, kimi zaman deprem, kimi zaman sel, kimi zamanda orman yangınları ile karşılarız. Aniden bastıran sağanak yağmur şehirlerde, ilçelerde ve köylerde yaşayan vatandaşları mağdur eder. Maalesef sel felaketi günün haberlerinde yerini alarak hafızalarda derin izler bırakır. Sel felaketi gibi afetlerde insanlar birbirlerine destek olur ve herkes yardımlaşmaya koşar. Çünkü kiminin malı, kiminin canı kiminin de bağı bahçesi zarar görür.

Maalesef çarpık kentleşme, akarsu kenarlarının ağaçsız olması, şiddetli rüzgarlar sebebiyle denizlerde oluşan dev dalgalar sel oluşumuna sebep olmaktadır. Ya da aniden bastıran şiddetli yağmurları çekecek alt yapı olmadığından sel olayları meydana gelir. Ülkemizde de bu durumlar senenin belli aylarında görülmektedir. Sayfamızda sizler için sel felaketi ile ilgili sözler hazır ettik. İçeriğimizde yer alan sel felaketi ile ilgili sözler ve mesajları sosyal medya hesaplarınızdan hemen paylaşın!

Sel Felaketi ile İlgili Sözler

Dualarımız sizinle

Sel gider kum kalır.

Seller can almasın!

Sel ile gelen yel ile gider

Sel için bir ağaç da sen dik!

Yeşili koru, doğaya sahip çık!

Sen onu korursan oda seni korur.

Dünyayı sel bassa ördeğe vız gelir.

Rabbim bir daha sel felaketi yaşatmasın.

Ormanı koru ki, dağın kel, suyun sel olmasın…

Çiftçinin karnını yarmışlar kırk tane gelecek yıl çıkmış.

Su her yerde olduğunda sel, kıyılar arasındaysa nehirdir.

Ders çıkarmayı bilmek, sellere karşı alınacak ilk önlemdir.

Tüm dünyayı sel bassa ördeğin umurunda olur mu? Elif Şafak

Allah’ım bizi her türlü afattan koru. Kuraklıktan da sel baskınından da.

Doğayla savaşma kazanamazsın, suyun önüne engel koyma yaşayamazsın!

Dağ başına harman yapma savurursun yel için önüne değirmen yapma öğütürsün sel için

Sel, mevcut binalar için en tehlikeli durumlardan biridir. Etkisi, hemen görülebileceği gibi yıllar sonra da ortaya çıkabilir.

Doğayla insan hep savaş içinde Doğanın gücü karşısında çaresiz kalan insan Savaşma artık doğa bize yerle yeksan ediyor…

Ölmek için mi doğdun, bir de doğmak için öl! Burada sel götürür, orada birikir göl… Necip Fazıl Kısakürek

Sel Felaketi Geçmiş Olsun Tumblr
Sel Felaketi Geçmiş Olsun Resimli

Sel ister bulanık olsun ister saf olsun. Mademki geçicidir, onu konuşarak vakit öldürme. Dünya malı sele benzer. Mevlâna

Nasipte yoksa, yoktur. Ne demişler? “Nasipse el getirir, yel getirir, sel getirir! Nasip değilse el götürür, yel götürür, sel götürür.”

“Para yığmakla yükseleceğini sanma. Duran su fena kokar. Bağışlamaya çalış. Akan suya gök yardım eder. Yağmur yağdırır, sel gönderir, onu kurutmaz.” Sa‘dî-i Şîrâzî (k.s)

Allah’ım bizi depremden, yangından, heyelandan, sel baskınlarından, salgın hastalık ve her türlü musibetten koru! lütfen bu duaya ”âmin” der misiniz?

Orman Yangını ile İlgili Sözler

Sel Felaketi Geçmiş Olsun Mesajları

Geçmiş olsun Karadeniz.

Seller Doğu Karedeniz bölgesinin kaderi olmamalıdır.

Yüce Rabbimiz milletimizi, ülkemizi ve tüm insanlığı her türlü afetten muhafaza eylesin.

Karadeniz isyanda, doğa isyanda, ekolojik yaşam bozuldu! Dereler teker teker taşmaya devam ediyor.

Doğanın dengesinin bozulmasının yıkıcı sonuçları yine, yeniden önümüze çıkıyor. Geçmiş olsun.

Yoğun yağışlar sonucu meydana gelen sel baskınından etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Şânı Yüce Rabbimiz El-Hafız isminin hürmetine vatandaşlarımızı muhafaza etsin. Allah beterinden korusun inşallah. Geçmiş olsun

Allah’ım sel felaketini yaşayan tüm vatandaşlarımıza yardımını esirgeme, sen onların destekçisi ol, tekrarını gösterme. Âmin!

Yaşanan Bu Doğal afet sonucu can ve mal kaybına uğrayan halkımıza geçmiş olsun der, böylesi felaketleri Allah’ım bir daha göstermemesini dilerim.

Gelen sel felâketi, depremde nasıl elenebileceğimizin küçük bir provasıdır. Tabiat bize korkunç bir afet olarak algıladığımız bu küçük provayla bir ikaz göndermiştir. Ama anlayabilene.

Meydana gelen sel ve heyelanda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet; ailelerine ve yakınlarına başsağlığı, afetten etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Yoğun yağış sonrası şehrimizde yaşanan sel ve heyelanlar nedeniyle kayıp vatandaşlarımızın olduğunu üzülerek öğrenmiş bulunmaktayız. Afetten etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, herhangi bir can kaybının yaşanmamasını temenni ediyoruz. 

Hep bir büyük felaket yaşayıp Allah’a dua ediyoruz, hataları Allah’a havale ediyoruz. İnsan kaynaklı bütün hatalar da doğayı Günah Keçisi seçiyoruz. Kalitesiz yapılan binalar deprem de çöküyor İyi ki orada değiliz diye şükrediyoruz, göçük altında kalanlara mucize diyoruz.

Sel felaketinde hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, geride kalan aile ve yakınlarına başsağlığı, yaralı olanlara acil şifalar diliyorum. Haber alınamayan vatandaşlarımızdan bir an önce iyi haberler gelmesi temennisiyle, tüm hemşerilerimize geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum.

Yaşanan yoğun yağış sonrası meydana gelen sel ve heyelanda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet; aileleri ve yakınlarına başsağlığı, afetten etkilenen tüm vatandaşlarımıza ise geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Geçmiş olsun

Sel felaketinde yaşamlarını yitiren hemşerilerimize Allah’tan rahmet, ailelerine sabır niyaz ediyorum. Felaketten yaralı kurtulan vatandaşlarımızın şifa bulması temennisiyle sel faciasının yaralarının bir an önce sarılması ve hemşerilerimizin rutin yaşamlarına dönmeleri için canla başla çalışan idarecilerimize, ekiplerimize ve vatandaşlarımıza kolaylıklar diliyorum. Allah böyle olayları bir daha yaşatmasın. Selden etkilenen bütün vatandaşlarımıza geçmiş olsun.

Yularıda yer alan sözleri ve yazıları yakın zamanda meydan gelen ve Batı Karadeniz bölgesinde yer alan Kastamonu Sel Felaketi ile İlgili Geçmiş Olsun Mesajları ve Sözleri, Bartın Sel Felaketi ile İlgili Geçmiş Olsun Mesajları ve Sözleri olarak da kullanabilirsiniz. Bizde buradan sozleransklopedisi ekibi adına meydana gelen sel felaketinde maddi manevi zarara uğrayan değerli vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Kastamonu,Sinop,Bartın, Karabük,Zonguldak ve Düzce illerimizde yaşanan sel felaketinden etkilenen tüm kardeşlerimize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyorum.

Geçmiş olsun Türkiyem. Geçmiş olsun Karabük, Geçmiş olsun Kastamonu, Geçmiş olsun Sinop, Geçmiş olsun Bartın, Geçmiş olsun Zonguldak, Dualarımız sizinle…

Kastamonu ve Bartın‘da bir süredir devam eden yağışlar sonucunda meydana gelen sel felaketinden etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Temennimiz can kaybının yaşanmamasıdır, Rabbim muhafaza etsin.

Kastamonu, Bartın ve Zonguldak başta olmak üzere Batı Karadeniz’de şiddetli yağışa bağlı selden etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Rabbim, her türlü afetten muhafaza eylesin.

Bartın, Kastamonu ve çevre illeri yine bir sel felaketi yaşıyor. Son zamanlar iklim değişkliği sebebi ile  Batı Karadeniz bölgesinde bu haberleri çok sık duyuyoruz. Uamrım bölgedeki vatandaşlar bu afeti en az hasar ile atlatır ve herhangi bir can kaybı yaşanmaz. Sel felaketinden zarar gören bölge halkına geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Umarım Sel Felaketinin açtığı yaralar bir an önce sarılır  ve selden mağdur olan vatandaşalarımıza yerdım elleri uzatılır.

BİZİ TAKİP EDİN!

Hemen Takip Et Sözleri Kaçırma!

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.

Facebook Sayfamızı Beğenin, En Güzel Sözleri Kaçırmayın!