Sözler Ansiklopedisi

En Güzel Anlamlı Sevgi Soysal Sözleri

Sevgi Soysal Alıntılar

Sayfamızda sizlere en güzel Sevgi Soysal Sözleri derlendi. Sevgi Soysal Alıntılar hakkında Sevgi Soysal Yürümek Sözleri ve Sevgi Soysal Özlü Sözleri ile ilgili faydalı bilgiler hazırladık.

Sevgi Soysal Sözleri
Sevgi Soysal Sözleri

Sevgi Soysal Sözleri ve Kitap Alıntıları 

Ne güzel suçluyuz biz hepimiz.

Yüreğimi attım ortalığa, kimseler üzerine basmadan geçti.

Alışkanlıklar yalnız adamın dostudur.

Seni benden koparabilirler, ama içimden bir ben söküp atarım seni…

Güzellik gölgesizdir, sığınamazsın

Ölmek bir sonuçtur, başlangıç değil.

Adamın yüreği her gün ekmeğim diye titremeli.

İnsanları sevmemeye başladı mı insan, insan gibi yaşamayı da sevmemeye başlıyor.

Gerçek bir seçim yapan bir an bile suçlu sayamaz kendini.

Her yeni aşka yeni bir aptallıkla başlarsan sonunda orospudan beter olursun.

Şu ya da bu çemberin içine girmemiş, girememiş bir bireyin gebermekten başka hakkı olmadığını anladı.

Her şey, her zaman anlatılabilir, yeter ki bulanık bir kafanın ürünü olmasın.

Korkma, aydınlığı bir ucundan da olsa görenlerin işi değil korkmak.

Her çocuk babasının oyuncağı olduğunu bilmeli.

Erkekler, aptal kadın seyircilerin bolluğu yüzünden pek gelişemezler.

Tante Rosa bütün kadınca bilmeyişlerin tek adıdır.

Sevgi Soysal Özlü Sözler
Sevgi Soysal Özlü Sözler

Sevgi Soysal Yürümek Sözleri

Boğulmak herkesin üstesinden gelebileceği bir şey değildir. Herkesin sadece bir kez boğulma hakkı vardır. Ya ben; boğul babam boğul, sonra yine de yaşamakta devam eder bul kendini.

Sözlerinin bütün ağırbaşlılığı ve sakinliğine rağmen akıveren gözyaşlarına bozulur, onları ellerinin tersiyle sildikten sonra, sanki hiç ağlamamışçasına sakin, ölçülü cümlelerle sürdürürdü konuşmasını…

Yakınlaşsak da, anlatılmadık, anlaşılmadık şeyler kalacak aramızda.

Ufak sorumluluklardan kaçıp kendimi büyük davaların adamı sayarken vicdanımı mı oyalıyordum?

Acı çeken daha iyi bir insandır. Rilke’nin bu sözüne sarılarak. İçinde olunan duruma sarılmak gerek, onun iyiye dönüşebileceğine inanmak. Hiçbir şey boşa değil. Acı da.

İnsan hiçbir şeye aldırmamaya bir başladı mı. Ne kendi durumunu, ne bütün durumları üstünde durulmaya değer bulmadı mı? Bu bir kış uykusudur ki hiçbir yaz sökemez

Ben yüreğini satılığa çıkaranlardan değilim. Ondaki acı ve coşkuyla onun bunun gözünü boyamaktan nefret ederim. Acıya dayanmayı öğrensin, çünkü sadece kendi acısını değil, sayısız acıları yüklenmeyi öğretmeliyim ona.

Sevgi Soysal Alıntıları

Yağma yok beyim, yanlışımı kendim seçerim ben. Yanlış da yapsam, kendim, bile bile, ama kendim yaparım. Senin zorlamanla yapılacak yanlış, komik bir kandırılıştan başka ne?

Tam karanlığı bilmeyenler, dünyayı aydınlatacak bir ışığın da ne olduğunu bilmezler, bunu aramazlar.

Ah niçin bir iz arıyoruz, niçin nedenler, sonuçlar, niçin anılan, andıkça yaşaran gözler arıyoruz? Bir yüreğin sıkılmasını, avuçların terlemesini, boğazın kurumasını, beynin çatlarcasına zonklamasını istiyoruz? Bekliyoruz. Niçin geriye dönüp bakmak; geriye dönüp bakınca arkada önemli bir şey bulmak istiyoruz?

Ben yüreğini satılığa çıkaranlardan değilim. Ondaki acı ve coşkuyla onun bunun gözünü boyamaktan nefret ederim. Acıya dayanmayı öğrensin, çünkü sadece kendi acısını değil, sayısız acıları yüklenmeyi öğretmeliyim ona.

Bak, hayal kurarım, en zevksiz acıklılara gözyaşı dökerim de kendimi bilmem. Biz bilmeyiz birbirimizi; böylesine mutluyuz bazı.

Başına bir şey geldiğinde eğer o şeyle baş edecek gücü yoksa, güçlenene dek beklerdi.

Telefon edebileceğim, “gel” diyebileceğim kim var? Gel sözü çoktandır anlamını yitirmiş. “Gel”, “hiçbir şey vermeyeceğim”, “hiçbir şey almayacağım gel!” Oysa “gel” deyince, bir şey almaya, bir şey vermeye hazır olmalı. Alis’i Harikalar Diyarı’na götüren büyüden bir şeyler. Nicedir Alis Harikalar Diyarı’na gitmiyor.

Nicedir paylaşılacak bir düş yok. Nicedir büyücüler, peri kızları, bir dudağı yerde bir dudağı gökte devler durallığın orta yerinde bitmiyorlar yerden. Gökten inmiyor Tanrılar; bayağılığa, sıradanlığa akıl almaz oyunlarla karşı çıkan şeytanlardan söz edenler azaldı.

Sevgi Soysal Özlü Sözleri

Senin sınıfından olanların, hep kelekçe bir saflığı vardır. Sorunlara sınıf açısından değil, gözü yaşlı bir yufka yüreklilikle bakar; halkı tanıyamazsınız. Onlar da güven duymaz size. Suçluluk duygusu ve göz yaşları onlar için pek önemli, daha doğrusu yararlı değil. Onlar kendilerini ne suçlu hissederler, ne de yufka yürekleri vardır. Kuşkulu ve gereğinde haindirler. İyi yürekli, ya da kötü yürekli olmakla ilgisi yok onların, var olup olmamakla var. Buna da bilek ister. Zayıflardan pek hoşlanmazlar.

Onları kendine inandırman için, ne iyi niyet, ne de insan sevgisi yeterlidir. Tam tersine. Onlara katıldığına dair kanıt isterler. Seni onlardan ayıran şeylerle bağını koparmanı isterler. Yani bu düzenle olan bağını. Çünkü bu yürek denen nesne katılaşıverir, ve o zaman eski rahatlığına dönebilirsin kolayca. İşte bunun için güvenmezler. Tuzu kuru olmak hikayesi. Dönüş yollarını bozduğuna akılları kesmedikçe de sürer kuşkuları…

Erkeklere, erkeklere, en çok onlara, bu kendilerini, sonra yine kendilerini sevenlere kızgınlığım. İki düğmeli, tek düğmeli, üç düğmeli ceketleriyle duyarsızlar ordusu yığın yığın geçiyorlar. Ceketsiz, kravatsızlarda biraz olsun umudum vardı, oysa tek dolaşmıyor onlar -güçsüzler.

En Güzel Sevgi Soysal Sözleri 

Çıplaktık, yürüyorduk, utanmayı öğrenmemizle unutmamız bir olmuştu, çıplaktık, yürüyorduk. Kimin sınava girdiği unutulmuştu, çıplaklık unutturucudur. Biz unutmak için, kaçmak için soyunanlardık, kaçmak için. Oysa hatırlamak için soyunulur, hatırlamak için, yüzyıllardan beri unutulanları hatırlamak için.

Neyin olmadığını, neyin olamayacağını hatırlamak için, yeniden başlamaya gücü olmak için, seçim yapmak için, seçim yapabilecek açıklığa kavuşabilmek için. Hayır demek için, evet demek için, başkaldırmak için, yakıp yıkmak için, barış için soyunulur, soyunulur.

Tante Rosa daha bir kez olsun bunlar için soyunmadı, bunlar için soyunulabildiğini düşünmedi, görmedi, bilmedi. Tante Rosa bütün kadınca bilmeyişlerin tek adıdır.

Sayfamızda beğendiğiniz Sevgi Soysal Sözleri ve Sevgi Soysal Özlü Sözleri ile ilgili paylaşımlarınız ile destek olabilirsiniz.

BİZİ TAKİP EDİN!

Hemen Takip Et Sözleri Kaçırma!

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.

Facebook Sayfamızı Beğenin, En Güzel Sözleri Kaçırmayın!