Sözler Ansiklopedisi

Yapay Zeka Sözleri

Yapay Zeka Sözleri, Yapay Zeka ile İlgili Sözler

Sayfamızda Yapay Zekâ Hakkında Söylenmiş Sözler, Yapay Zekâ Sözleri, Yapay Zekâ Özlü Sözler, Teknoloji Sözleri, Bilim Sözleri ve Bilim Adamlarının Yapay Zekâ Hakkında Söylemiş olduğu sözler yer almaktadır.

Yapay Zeka Sözleri

Yapay zekâ doğal salaklığı taklit edemez.

Yapay zekada lider olan ülke dünyanın hâkimi olacak. (Vladimir Putin)Geç olmadan yapay zekayı düzenleyin. (Elon Musk)

Yapay zekalı makineler insan ırkının sonunu getirebilir. (Stephen Hawking) Yapay zekâ insan medeniyetinin varlığına karşı temel risk taşıyor. (Elon Musk)

30 yıl sonra, Time dergisinin kapağında göreceğimiz ‘yılın en iyi CEO’su muhtemelen bir Robot olacak.

Yapay zekâ ya insanlığın basına gelen en iyi şey ya da en kötü şey olacak. (Stephen Hawking)

Yapay zekâ bilişsel işlerde pek çok insanın yerini alabilecek noktaya geldiğinde işgücüne ne olacak? Amaçsız ve işe yaramaz insanlardan oluşan devasa yeni sınıfın siyasi etkileri neler olacak? (Yuval Noah Harari)

İster büyük kurumsal bir firmayı yönetin ister ilk işinizi kuruyor olun, bu yeni yapay zekâ, algoritmalar, botlar ve büyük veri kokteyliyle ne yapacağınıza karar vermek gelecekteki başarınızın en büyük belirleyicisi olacak. (Ben Pring)

2029 yılının, yapay zekanın Turing testini geçeceği ve insan zekasına ulaşacağı yıl olduğunu düşünüyorum.2045’i ise, etkileyici zekamızı yarattığımız zekâ ile birleştirip bir milyar kat arttıracağımız ‘Tekilliğin’ yılı olarak görüyorum. (Ray Kurzweil)

Dost canlısı yapay zeka eleştirilerinden bir kısmı, robotların saldırgan oldukları için değil,bizim onları düzgün yapmayacağımız için yönetimi ele geçirebileceklerini öne sürmektedir. (Michio Kaku)

İnsanlar ve yapay zekâ birlikte çalışırsa yeni bir medeniyet doğacak ki bu sayede birçok hayallerimiz gerçekleşecek. Eğer yapay zekâ onu yaradana baş kaldırırsa ve savaşırsa bu insanlık için kıyamet senaryosu olacaktır. (Sebuhi Quluzade)

Hawking’e göre yapay zekâ, kendisini her geçen gün artan bir oranda yeniden tasarlayarak, biyolojik evrimle sınırlanan insanlar onlarla rekabete giremeyecekler. Süper akıllı bir yapay zekâ, hedeflerini gerçekleştirmede son derece kararlı olacak ve eğer bu hedefler bizimkilerle uyumlu değilse engelleri ortadan çıkartmak hususunda herhangi bir duygusal engel aramayacak. (Kolektif)

Google Çeviri “O bir doktor” cümlesini İngilizce‘ye “He is a doctor” diye çevirirken, “O bir hemşire” karşılığı olarak “She is a nurse” diyor; yani bu meslekleri icra edenlerin cinsiyetleri hakkındaki yerleşik varsayımları da öğrenmiş.

Yapay zekâ uzmanları ciddi ciddi soruyorlar: Bizim hayvanat bahçesindeki ayılara yaptığımız gibi, kendi yarattığımız robotlar bize fıstık atarken, demir parmaklıkların ardında dans etmek zorunda kalacak mıyız? Ya da kendi yarattıklarımızın kucaklarında gezdirdiği bir köpek olacak mıyız? (Michio Kaku)

Facebook, Google gibi devler neden size resimlerinizi ve yazılarınızı koymanız için sınırsız bellek hediye ediyor? Çünkü onlara makinelerinin dünyanın nasıl göründüğünü ve insan dillerinin düzenini öğrenmesi için ihtiyaçları var. (Cem Say)

Yapay zekâ konusunda neden bu kadar endişeleniyoruz? İnsanlar istedikleri zaman fişi çekmeye muktedir değil mi? -İnsanlar bir bilgisayara “Tanrı var mı?” diye sormuşlar. Bilgisayarsa “Artık var” yanıtını vermesiyle fişi eritip yok etmiş. (Stephen Hawking) 

“Süper akıllı yapay zekâ gelişimi, insanlığın başına gelen ya en iyi ya da en kötü şey olacaktır. Yapay zekanın ortaya çıkardığı asıl tehlike kötü niyet değil, daha ziyade yetki ve yeterliliğe sahip olacak olmasıdır. Süper-akıllı bir yapay zekâ hedeflerini gerçekleştirmek konusunda son derece iyi olacaktır, dolayısıyla bu hedefler bizim hedeflerimizle uyuşmuyorsa başımız dertte demektir.

Muhtemelen sırf kötülük olsun diye karıncaların üstüne basan kötü ruhlu bir karınca düşmanı değilsiniz, fakat bir hidroelektrik yeşil enerji projesinin başında yer alıyorsanız ve bölgede su altında kalacak bir karınca yuvası varsa karıncaları pek de düşünmezsiniz. İnsanlığı bu karıncaların konumuna düşürmememiz ve geleceği planlamamız gerekiyor. Eğer üstün bir uzaylı medeniyet bizlere “Yirmi otuz yıla kadar orada olacağız” şeklinde bir kısa mesaj göndermiş olsaydı onlara cevabımız “Tamam, geldiğinizde haber verin sizin için ışıkları açık bırakacağız” mı olurdu? Muhtemelen hayır; ancak yapay zekâ için de söz konusu olan aşağı yukarı budur. (Stephen Hawking)”

BİZİ TAKİP EDİN!

Hemen Takip Et Sözleri Kaçırma!

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.

Facebook Sayfamızı Beğenin, En Güzel Sözleri Kaçırmayın!