Sözler Ansiklopedisi

Yoga Meditasyon Sözleri

Yoga Meditasyon Sözleri

Sayfamızda Yoga Sözleri, Yoga Meditasyon Sözleri, Yoga Rahatlama Sözleri, Yoga Felsefesi Sözleri, Etkileyici Yoga Sözleri ve Yoga Hakkında Sözler yer almaktadır. 

Yoga Sözleri

Yoga %99 pratik %1 teoridir. (Sri Krishna Pattabhi Jois)

Değişim korkmamız gereken bir şey değil. Aksine, hoş karşılamamız gereken bir şey. Değişim olmadan, bu dünyadaki hiçbir şey asla büyümeyecek ya da çiçek açmayacak ve bu dünyadaki hiç kimse asla olması gerektiği gibi olmayacaktı. (B.K.S Iyengar)

Gerçek meditasyon, rahatsızlık ve zorluklar dahil olmak üzere her şeyle tam olarak var olmakla ilgilidir. Bu hayattan kaçmak değil. (Craig Hamilton)

Yoga sadece birkaç pozun tekrarı değil, aynı zamanda yaşamın ince enerjilerinin araştırılması ve keşfi ile ilgilidir. (Amit Ray)

Yoga zihni sakinleştirmektir. Sadece kafa üstünde durmak değil. (Swami Satchidananda)

Bir çiçek, yanındaki çiçekle rekabet etmeyi düşünmez. Sadece çiçek açar. (Zen Shin)

Asana pratiği, pozda ustalaşmak demek değildir. Kendinizi anlamak ve dönüştürmek için duruşu kullanmakla ilgilidir. (B.K.S Iyengar)

Yoga, kim olduğunuz gerçeğini deneyimlemek için dinginliğe girmenin bir yoludur. (Erich Schiffmann)

Gerçek yoga, vücudunuzun şekli ile değil, yaşamınızın şekli ile ilgilidir. Yoga yapılmayacak; yoga yaşanacak. Yoga, ne olduğunuzu umursamıyor; yoga, haline geldiğiniz kişiyi önemser. Yoga geniş ve derin bir amaç için tasarlanmıştır ve gerçekten yoga olarak adlandırılması için özünün somutlaştırılması gerekir. (Aadil Palkhivala)

Yoga dinlemeye başlar. Dinlediğimizde, olana yer açıyoruz. (Richard Freeman)

Vücudun hareketten, zihin ise durgunluktan faydalanır. (Sakyong Mipham)

Yoga bir şeyleri görme biçimimizi değiştirmez, gören kişiyi dönüştürür. (B.K.S. Iyengar)

Yoga kendini geliştirme ile ilgili değildir. Kendini kabul ile ilgilidir. (Gurmukh Kaur Khalsa)

Yoganın en yüksek hali şükür halidir. (Yogi Bhajan)

Farkındalık şimdiki ana, evinize dönmeye yardım eder.Oraya her gittiğinizde sahip olduğunuz bir mutluluk durumu fark edersiniz ve mutluluk gelir. (Thich Nhat Hanh)

Kendinize ışık olun. Kendi güveniniz olun. Tek gerçeğe,kendi içinizdeki gerçeğe tutunun. (Buddha)

Yanlış yönlendiren duyu organlarının (arzu) nesnelerinin peşinden koşmasına duyduğun bağımlılıktan çabalayarak kurtulmaya çalış.

Sürekli uygulama ile uyur haldeki arzularını şu an geliştirmek için çaba sarf etmezsen, asla mutlu olmayı başaramazsın.

Aklın kusurlu olduğu sürece ve ilahi gerçeklik halinden haberdar değilse, önce bir öğretmen, kitaplar ve mantıkla (gerçeğin yoluna) kulak vermeli ve (sonra) bu yönde hareket etmelisin.

Gençliğindeki derin çalışmaların ve iyi dostluklarının erdemi ile kişi arzulanan nesnelere akabinde ulaşır.

Kişi ne yapmaya girişirse girişsin, hâlihazırda bunun ödülünü bulur; çabanın tepkisi budur. Kader bundan başka bir değildir.

En temel araçlarla kazanılmış ve biriktirilmiş dünyevi kazançların iğrenç çöplüğünün geçici olduğunu görünce, çıldıran ayaktakımı kendisine yaklaşan çözülmeyi algılamaz.

Şöhreti ve cesaretiyle dünyanın tüm köşelerini dolduran, dürüst yollarla ve dalgalanmayan sabırla gerçek zenginlikleri evlerine dolduran kişiler bu dünyada nadirdir.

Bilgelik ve doğru davranış uygulamasıyla, iyi insanlar her ikisine de eşit derece sahip olur.

Ruh iradesi ve seçimlerin değişimiyle gerçekleşen çeşitli fiiller sayesinde fani dünya biçiminde tezahür eder, tıpkı suyun kendisini dalgalar ve köpükler şeklinde göstermesi gibi.

Kim ki sakinlik saadetinin dördüncü aşamasını kazanır. Bu kişi canlı olsun ya da olmasın, ister bir aile reisi isterse münzevi olsun, gerçekten dünya okyanusunun ötesine geçmiştir.

Yanılgılarını ortadan kaldırdıktan sonra ve cehalet bulutunu dağıttıktan sonra, bu dünya yolculuğu gerçeğin bilgisine ulaşan kişiye zevkli gelir.

Gerçeğin özünü kazanmak için çabalayan ve akılları en iyi hazine olan ihtişamda odaklanmış olanlar, insanların en iyisi ve iyilerin lideri sayılır.

Servet bir yağ lambası gibi (servete) sahip olanı sonunda kendi yangısından tükene dek hem yakar hem de karartır.

Ayrım gücünün ışığıyla aydınlanmış akılları olan kişiler, güzergah hakkında bilgi gezginlere benzer, ardı arkası kesilmeyen tehlike ve ıstırapların çukuruna düşme eğilimi göstermeyen

Yorum Ekle

BİZİ TAKİP EDİN!

Hemen Takip Et Sözleri Kaçırma!

Facebook Sayfamızı Beğenin, En Güzel Sözleri Kaçırmayın!