Sözler Ansiklopedisi

Elon Musk Sözleri

Elon Musk Sözleri

Şu anda “Popüler Sözler” Kategorisinde “Elon Musk Sözleri” sayfasında bulunmaktasınız. Sizde Elon Musk’a ait sözler paylaşmak isterseniz aşağıda yer alan yorum bölümünden sözlerinizi paylaşabilirsiniz.

Elon Musk Sözleri

Hayat, uzun süre kin duymak için çok kısa…

Bir şeyi sırf diğerlerinden farklı diye yapmayın. Amacınız diğerlerinden daha iyi bir şey geliştirmek olsun

Bence dünyadaki hayat problem çözmekten daha fazla bir şey ifade ediyor. Dünyada yaşamak çok ilham verici bir şey.

Bir sahilde şezlongda vakit öldürmek bana kalırsa dünyanın en berbat şeyi. Öyle bir hayatım olsa, sürekli tatil odaklı yaşasam inanılmaz sıkılırdım. Ben meşguliyeti ve yoğunluğu severim.

Paypal’ı bırakırken şöyle düşündüm: İnsanlığın geleceğini etkileyecek daha önemli konular neler? Yani bu süreçte nasıl daha çok para kazanırım diye düşünmedim.

“Bu nasıl oldu? Böyle bir şey nasıl mümkün olabilir?” tarzı sorular sorduran işlerle ilgileniyorum

Neden yaşıyorsunuz? Yaşamanın amacı ne? Size ilham veren şeyler neler? Geleceği neden seviyorsunuz? Eğer gelecekte farklı gezegenlere açılmayacaksak, yıldızları keşfetmeyecek öyle bir gelecek çok bunaltıcı olacaktır

Sabah uyandığınızda gelecek daha güzel olacak diye düşünmüyorsanız o sabah parlak bir sabah değildir.

Ben genelde iyimserimdir ancak gerçekçiliği de elden bırakmam. Tesla ya da SpaceX projesine başarılı olmak için değil, bu projelere ihtiyaç olduğu için başladım

Bazı insanlar değişimden hoşlanmaz ancak diğer alternatif felaketse değişimi kucaklamak zorundasınız.

Risk almaya karşı büyük bir ön yargı var. Herkes nasıl en az risk alabilirim diye hareket ediyor.

Birkaç asır öncesine giderseniz bugün gayet basit olarak gördüğümüz bir şeyin o zaman için büyülü bir şey olduğunu görürsünüz. Uzaktaki biriyle konuşmak, görüntü transfer etmek, uçmak, devasa veri tabanlarından bilgi çekmek vs.… Birkaç yüzyıl önce tüm bu saydıklarıma kimse imkan vermezdi

Bana göre sıradan bir insanın sıra dışı olmayı seçmesi mümkündür.

Verebileceğim en iyi tavsiye şudur: Yaptığınız işleri daha iyi bir şekilde yapabilmek için sürekli kafa yorun ve kendinizi sorgulayın. Bugün başladığınız bir projeyi yarın daha iyi hale getirmek için uğraşın.

Yeni imkanlardan, yeni sektörlerden, yeni arenalar dan korkmayın.

Bir şeyin ya seyircisi olursunuz ya da o şeyin bir parçası olursunuz.

Deli gibi çalışın. Yani haftalık en az 80-100 saat çalışın. Ancak bu şekilde başarılı olma ihtimalinizi yükseltirsiniz

MBA diploması olan kişileri mümkün olduğunca işe almıyorum. MBA programlarında insanlara nasıl şirket kurulacağı öğretilmiyor

Henry Ford ucuz ve sağlam otomobiller ürettiğinde insanlar şöyle dedi: “Ata binmenin neyi vardı ki?” Henry Ford o noktada iradesini gösterdi ve başarılı oldu.

Başaracağız. Tanrı şahidim olsun ki başaracağız.

Bir şeyin mümkün olduğuna inandığınız zaman ihtimaller belirmeye başlar.

Başarısızlık bir opsiyon değildir. Eğer başarısız oluyorsanız inovasyona yeterince önem vermiyorsunuz demektir

Sizin için önemli bir iş varsa, tüm zorluklara rağmen bu işe girmelisiniz.

Fizik düşünmek için güzel bir çerçeve sunar. Şeyleri en temel özelliklerine indirgeyip oradan hareket etmek güzel bir yaklaşımdır.

Marka bir algı meselesidir. Algı ve gerçeklik zaman içinde örtüşür. Bazen biri öne geçer, bazen diğeri. Ancak en temel anlamda markayı, bir ürünle ilgili izlenimlerin toplamı olarak adlandırabiliriz

Bir şeyin en iyisini yapmak için azami derecede özenli olun. Hatalı ve çalışmayan şeyleri tespit edip düzeltin. Özellikle arkadaşlarınızdan gelen olumsuz eleştirilere önem verin.

Tüm yumurtaları tek bir sepette taşımayın denir. Bana göre sepetin başına gelebilecek durumlara yönelik kontrol sahibiyseniz tüm yumurtaları tek bir sepete koymakta bir sakınca yoktur.

Azim çok önemlidir. Bir şeyi zorla bırakmanız istenmediği müddetçe o şeyden vazgeçmemelisiniz.

Elon Musk Motivasyon Sözleri

Benim en büyük hatalarımdan biri bir insanın yeteneklerine verdiğim önemi kişiliğine vermememdir. Bence bir insanın iyi kalpli olması son derece mühimdir.

Gelecekteki hayatın bugünkünden daha iyi olmasını ummak durumundasınız, daha kötü olmasını değil.

Bir şeyi başarmak için son derece motive olmanız şart. Aksi halde kendinizi perişan edersiniz.

İnsanlar bir amaç ve hedef doğrultusunda çalıştıkları zaman daha iyi performans gösterir. Bu nedenle insanların sabah işe gelip birlikte çalışmaktan mutlu olmalarını sağlamak şarttır.

Sabır bir erdemdir ve ben sabretmeyi yeni yeni öğreniyorum. Gerçekten zor bir şey

Ben şuna ikna oldum: Daha iyi sorular sorabilmek için insan zihninin kapasitesini artırmaya çalışmalıyız. Yapmamız gereken tek şey kolektif bir şekilde aydınlanmaya çalışmaktır.

Yeni bir iş kurup onu büyütmek inovasyonla, motivasyonla, kararlılıkla alakalı bir şey olduğu kadar o ürünü satmakla da alakalıdır.

Üniversitedeyken dünyayı değiştirebilecek projelerde çalışmak istiyordum ve şu an bu işi yapıyorum.

Şirket kurmak, kek pişirmek gibidir. Tüm malzemeleri doğru oranda katmanız gerekir.

Korkum yok diyemem ama korkunun dikkat dağıtıcı ve sinir bozucu bir şey olduğunun gayet farkındayım.

Kurduğum tüm şirketlerdeki temel amacım dünya üzerinde kalıcı bir etki bırakmak.

Video oyun oynamayı severim. Çocukken yazılım mühendisliğine oyun oynayarak ısındım. Daha iyi bir bilgisayar alıp daha iyi oyunlar oynayabilmek için para kazanmaya ihtiyacım vardı. İlk başta bilgisayarla haşır neşir olmamda dünyayı kurtarmak gibi bir amacım yoktu.

Düzenli bir feedback akışı bana kalırsa son derece önemli. Ne yaptığınızı ve bu şeyin nasıl iyileştirilebileceğini düzenli olarak görmelisiniz

Devasa bir volkanik patlama ya da büyük bir gök taşı elbette dünyayı yok edebilir. Ancak dinozorların asla görmediği tehlikelerle de karşı karşıyayız bugün. Mühendislik ürünü bir virüs, nükleer savaş ya da şu anda bilemediğimiz bir teknoloji insanlığın sonunu getirebilir.

Şu anda dünyanın en tehlikeli deneyinin içindeyiz. Atmosferin en fazla ne kadar karbondioksiti idare edebileceğini görmeye çalışıyoruz. Deneyin sonunda çevresel bir felaketle karşı karşıya kalmamız muhtemel.

Diğer üreticilerin de piyasaya elektrikli araç üretmesini istiyorum. Bu iyi bir şey. Bu üreticiler elektrikli araçları piyasaya sürüp geliştirmeliler. Sonunda insanlık için sürdürülebilir bir ulaşım yöntemi geliştirilmiş olacak. Umarım şu an olduğundan daha çabuk gerçekleşir elektrikli araç devrimi.

Elektrikli araçlara destek veren politikacı sayısı, karşı olanlardan daha fazla. Bence elektrikli araçlara karşı olan kişilerin temel gerekçesi petrolün sonsuza kadar bitmeyeceği düşüncesi.

Eğer başarılı bir ürün geliştirirseniz insanlar bu ürüne Premium bir fiyat ödemeye razı olur. Apple bunu gösterdi herkese. Daha ucuza benzer bir telefon ya da laptop da alabilirsiniz ancak Apple’ın alternatiflerinden daha kaliteli olduğunu görürsünüz.

Bence sosyal medya üzerinde belli düzenlemeler olmalı. Kimse toplumsal düzeni bozmaya cesaret edememeli

İnsanlar tutkulu oldukları şeyin peşinden gitmeli. Bu onları dünyadaki her şeyden daha fazla mutlu eder. -Elon Musk Sözleri

Güzellik ve ilham kavramlarının değeri yeterince anlaşılmış değil. Ancak ben kimsenin kurtarıcısı olmak niyetinde değilim. Ben gelecek hakkında düşünmeyi ve üzülmemeyi tercih ediyorum

Bence elektrikli araçların mümkün kılan şey lityum teknolojisi. Eğer lityum-iyon teknolojisi olmazsa elektrikli araçlar, benzinli araçlarla rekabet edemez.

Benim gerçekleştirmek istediğim şey Mars ve Dünya arasında ulaşımı sağlayacak roketin, Mars’ta yakıt ikmali yapması. Bu sayede Dünya’dan Mars’a giderken dönüş yakıtı taşımak zorunda kalınmaz.

Güneş sistemi içinde dünya dışında sadece Mars yaşamaya uygun.

Eğer uzay yolculuğu alanında maliyetleri düşürebilirsek şahane şeyler yapabiliriz.

Bir CEO’nun odası finans ya da pazarlama ofisinin yanında değil, AR-GE ofisinin yanında olmalıdır

İnsanlığı iki gelecek bekliyor. Ya farklı bir gezegene açılacak ya da dünyada kalıp kaynakların tükenmesini bekleyecek

4 milyar yıllık dünya tarihinde bence sadece birkaç önemli olay oldu: Tek hücreli yaşam, çok hücreli yaşam, bitki ve hayvanların ayrışması, hayvanların sudan karaya geçiş yapması, memelilerin ortaya çıkışı ve insan bilinci.

SpaceX’in ben öldükten sonra da vizyonundan sapmaması için gereken her şeyi yapacağım. -Elon Musk Sözleri

Kendini yok etme kapasitesi olan tek türüz.

Kullanım kılavuzu gerektiren her ürün baştan hatalıdır.

İş kurmak herkese göre değildir. Ancak iş kurmak istiyorsanız acı eşiğinizin son derece yüksek olduğundan emin olun.

Bir ürünün fiyatını düşürmenin yolu tasarım, teknoloji ve seri üretimden geçer.

Tasavvuf Sözleri

Özlü Sözler

Anlamlı Sözler

!Sizde sayfamızda “Elon Musk Sözleri paylaşmak isterseniz aşağıda bulunan yorum bölümünden En Güzel Elon Musk Motivasyon Sözleri’ni ekleyebilirsiniz. 

BİZİ TAKİP EDİN!

Hemen Takip Et Sözleri Kaçırma!

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.

Facebook Sayfamızı Beğenin, En Güzel Sözleri Kaçırmayın!