Sözler Ansiklopedisi

Geçmiş Olsun Kastamonu Bozkurt Mesajı ve Sözleri

Geçmiş Olsun Kastamonu Bozkurt Mesajı

Sayfa İçeriği: Geçmiş olsun Kastamonu Bozkurt Mesajları, Geçmiş Olsun Bozkurt, Azdavay, Abana Mesajları, Kastamonu Sel Mesajları ve Sözleri, Kastamonu’ya Destek Mesajları

Kastamonu’da yaşanan ve Bozkurt, Azdavay, Abana, Daday, Cide gibi pek çok ilçeyi etkileyen büyük sel yürekleri ağızlara getirdi. Büyük can kayıplarına sebep olan selden sonra vatandaşlar Geçmiş olsun Kastamonu sel mesajları, Kastamonu sel mesajları ve sözleri 2021 telaş içinde paylaşılmaya başlandı. Kastamonu’ya destek mesajları, Geçmiş olsun Kastamonu yazısı, mesajı, sloganları ile herkes destelerini dile getiriyor. Bozkurtyokoldu hashtag notu altında çok sayıda tweet ile bölgeden içler acısı fotoğraflar paylaşılıyor. Geçmiş olsun Kastamonu ile ilgili güzel sözler, geçmiş olsun Kastamonu sel sözleri resimli konusundaki haberimizle Kastamonu’ya geçmiş olsun diyoruz.

Herkesi korkutan Kastamonu seli sonrası AFAD, Kızılay ekipleri gölgeye gitmiş durumda. AFAD tarafından yapılan açıklamada selin Bozkurt ilçesi merkezinde en büyük yıkıma neden olduğu belirlendi. Bartın, Sinop ve Karabük illerinde de etkili olan selde çok sayıda hasar gören bina ve iş yeri olduğu, pek çok sayıda can kaybının bulunduğu bilgileri geliyor. Bizler de geçmiş olsun Kastamonu sel mesajları içeriğimizi paylaşarak Kastamonu’ya geçmiş olsun diyoruz. 

Geçmiş Olsun Kastamonu Bozkurt Mesajı

Geçmiş olsun Kastamonu, geçmiş olsun ülkem.

Gözler ve yürekler bir kişinin daha selde kayboluşunu izledi. Geçmiş olsun Kastamonu.

Allah aynı korkuyu, aynı yıkımı ve aynı çaresizliği bir daha yaşatmasın bizlere. Geçmiş olsun Kastamonu.

Bir ses, bir nefes kurtarmak derdiyle enkazların araştırılması kadar can yakan ne olabilir. Geçmiş olsun Kastamonu Bozkurt

Bir selin aldığı hayatlar, açtığı yaralar senelerce derin izler olarak yaşar yüreklerde. Geçmiş olsun Kastamonu.

Sıcacık evlerine giremeyen kaç tane insan var. Sıcacık evinde otururken bunu düşünmemek elde değil. Geçmiş olsun Kastamonu.

Allah ne bu ülkeye ne de dünyanın hiçbir yerine bir daha bu sel gibi bir korkuyu yaşatmasın. Çok geçmiş olsun Kastamonu.

2021’nin korkutan darbelerinden biri de Kastamonu’yu buldu ve yine ciğerimiz yandı. Allah beterinden saklasın. Geçmiş olsun Kastamonu.

Herkes yardımlaşmaya, elinden gelen gidip bir taş kaldırsın, elinden gelen bir yardımda bulunsun. Şimdi birlik olma zamanıdır. Geçmiş olsun Kastamonu!

Haydi bir düşünün o enkazın altında en sevdiğiniz kişi ile siz varsınız. Bu ihtimale bile can dayanmaz. Geçmiş olsun Kastamonu.

Öyle bir şey ki ne zaman nerede bizi bulacağı belli olmayan bir korku ve bela bu sel. Allah hepimizi korusun. Çok geçmiş olsun Kastamonu.

Bir umut kimse yok mu diye bir sese ulaşmaya çalışan bütün selzedeleri bulalım İnşallah. Allah’a dua ediyoruz ve sel gerçeğini bir kere daha görüyoruz. Geçmiş olsun Kastamonu.

Her bir saniyenin önemi olur selde su altında kalanlar için. Bir daha hatırlattı kendini. Haydi canım ülkem, şimdi canlarını kurtarma zamanı. Geçmiş olsun Kastamonu.

Acı bir sel haberi uyanılan her bir gün hayattan çalınmış demektir. Geçmiş olsun canım ülkemin güzel insanları, bu korkuyu da beraber atlatacağız.

Ekranlarda yine yıkılan evler ve korkmuş insanlar… Bir bebeğin selden çıkarılması sırasında göz yaşı döken bütün bir ülkeme geçmiş olsun. Kastamonu’ya ağlıyoruz, Bozkurt’a dua ediyoruz.

Bir zalim sel sonrası daha geçmişte yaşadığımız eski sel korkularını hatırladık. Bütün acılar bir kere daha tazelendi. Geçmiş olsun Kastamonu.

Anlamlı Geçmiş Olsun Kastamonu Sözleri

Bir kişinin bile burnunun kanamadığı haberlerini alalım inşallah. Eğer sel altında kalanlar varsa onlar için elimizden gelen her şeyi yapmakla yükümlüyüz. Geçmiş olsun Kastamonu.

Bugün bütün acılar Kastamonu’da birleşti. Gece gündüz bir kişiyi daha canlı kurtarabilmek için çalışan herkese Allah güç kuvvet versin. Selzedelere de geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Elimizden geleni yapacağız.

Dünyanın insanlar için beklenmedik belalarla dolu bir yer olduğunu bir kere daha anımsadık. Çok katlı binalardan gelecek zararlar ve onlardan uzak durulması gerektiği bir kere daha ortaya çıktı. Olan nice cana oldu. Ve yine bütün bir ülkenin canı yandı. Geçmiş olsun Kastamonu.

Köpeklerin bir enkazın başında bir insan nefesi araması sahneleri ile nefeslerini tutan insanlar oluyoruz her bina yıkımı sonrası. Biz bu acının da yaralarını sararız. Umudumuzu kaybetmeyelim, bir kişi bile kalmadığından emin olana kadar bütün gücümüzle çalışırız. Yeter ki birlik olalım. Geçmiş olsun Kastamonu

Hepimiz evimizde huzurla oturduğu bir anda selin gelip her yeri sular altında bırakıp bırakmayacağını bilmeden yaşıyoruz. Hayatın ne kadar geçici olduğunu bir kere daha yaşadık. Herkes sevdiğine sahip çıksın. Geçmiş olsun Kastamonu.

Selden zarar gören vatandaşlarımız için yardım halkaları oluşturalım. Onlara elden geldiğince yardım etmekten başka yapacak bir şey kalmadı. Yaralıları ise bir an önce kurtarmalı ve iyileştirmeliyiz. Herkese görev düzen bir zamandayız. Hem manen hem madden, elden ne gelirse. Geçmiş olsun Kastamonu! Geçmiş olsun Bozkurt

Kastamonu’ya Destek Mesajları

Nasıl bir kibrit tanesi yandığında bütün bir kibrit paketini tutuşturuyorsa, Kastamonu’nun yara almasıyla bütün bir ülke olarak kanıyoruz. Geçmiş olsun Kastamonu.

Bir gün daha sel kapıyı çaldı ve çadırlar kuruldu. Eller duada herkes bir an önce ulaşamadığı sevdiklerinden bir müjdeli haber almak için uğraşıyor. Allah’ım yardım et. Geçmiş olsun Kastamonu.

Yakın tarih aralıkları ile hem yangınlar hem seller ülkeyi acıya boğdu. Şimdi bir de Kastamonu için yandı yürekler. Allah bize güç kuvvet versin. Bütün selzedelere geçmiş olsun diliyorum.

İnsanların evinde rahatça oturduğu beklenmedik zamanlarda yaşanan sellerle evini ailesini kaybeden vatandaşlarımıza geçmiş olsun ve başsağlığı dileklerimi iletiyorum. Geçmiş olsun Kastamonu.

Bütün selzedelere acil şifalar diliyorum. En büyük temennim can kayıplarının artmaması ve kayıpların sağ salim son kişiye kadar bulunması. Geçmiş olsun Kastamonu.

Sel gerçeği ile tanışmanın en ağır, en dayanılmaz şeklidir bir enkaz görüntüsü. O enkazların altında bir tek kişi kalmayana kadar çalışılır. İnşallah kimsenin canı yanmamıştır. Geçmiş olsun Kastamonu.

Sıcak bir tas çorba yapacak tencere bulamayan, sadece can derdi ile ile evinden kaçmış binlerce insan var. Selin bu soğuk yüzünü birlik olarak silmek zorundayız. Her evden bir tas çorba yapıp gelse enkaz bölgesine. Geçmiş olsun Kastamonu.

Selin ardından bütün yürekler Kastamonu’da toplandı. Dualarımız sizinle, bir an önce sellerin etkilerinin azaltılması için çalışmaların başlatılmasını diliyorum. Geçmiş olsun Kastamonu.

Kimsenin yerinden kaçmaya fırsatı kalmadan sokakların sel suları ile dolması ve evlerin üçüncü katlarına kadar suyun çıkması! Ekranlara yansıyan korkmuş insan yüzleri. Tam bir can pazarı yine her yer. Allah hepimize yardım etsin. Geçmiş olsun Kastamonu, Bozkurt

Hayatın üç günlük olduğunun kanıtı işte sel. Bir anda her şeyin sona erebildiğini, bütün bu hayatın bir anda başımıza yıkılabileceğini bir kere daha gördük. İnsan ne aciz bir varlık oysa. Geçmiş olsun Kastamonu, beraber bu acının da üstesinden geleceğiz.

Bu sefer de Kastamonu’yu ansızın vuran bu sel hepimiz için bir korku ve ikaz oldu. Binalarımızda sele dayanıklılık konusunda önem vermeliyiz, bu konuda ne yapmalıyız sorusuna daha yakından cevaplar aramak için tam zamanıdır. Allah beterinden korusun. Geçmiş olsun Kastamonu.

Geçmiş Olsun Kastamonu Bozkurt Yazısı

Bütün hayatın boyunca çabalayıp kazandığın evin, araban, malın mülkün varlığın bir dakikanın içinde yok alabiliyor. İşte dünya bu kadarlıkmış. Geçmiş olsun Kastamonu.

Bugün Kastamonu’nun uykusuz geçirdiği gecenin sabahında hepimiz korkmuş ve üzgün haldeyiz.  Yardıma ihtiyacı olan herkesin, yemek, ısınma ve güvenlik ihtiyaçlarının sağlanması için elimizden geleni yapmalıyız. Toplum el ele olduktan sonra bu ihtiyaç içinde bir kişi bile kalmaz inşallah. Geçmiş olsun Kastamonu.

Selin soğuk ve düşman yüzü kendini bir kere daha hatırlattı. Saatlerce aradıktan sonra bir kişiye bile ulaşmak insana dünyayı kurtarmak gibi gelir sel bölgesinde. Çünkü kurtarılan her bir can aslında bir evrendir. Geçmiş olsun Kastamonu.

Uzak yakın her yerden yardımların gelmesini beklediğimiz Kastamonu’nun yüreğindeki yaraları ne yapacağız? Bu korku ve telaşın bir telafisi var mı? Haydi arkadaşlar şimdi yardım ve dua zamanı. Geçmiş olsun Kastamonu Bozkurt, Abana, Azdavay.

Ömrünü verdiğin ve onlar için yapamayacağın şey olmayan sevdiklerin bir dakika içinde senden kopup gidebiliyor. Sel işte tam olarak bu anlama geliyor. İnşallah kayıplar olmaz yine. Buna can dayanmaz işte. Geçmiş olsun Kastamonu.

Nasıl bir seneymiş bu 2021! 2020’den kaçarken 2021’in dertleri aldı başını gitti. Daha ne kadar can alacak? Şu an tek duam göçük altında kimsenin olmaması, olanlar varsa sağ olarak kurtarılması. Canlar kurtardıktan sonra yaralar da yavaş yavaş sarılır, yeter ki canlar sağ kalsın. Geçmiş olsun Kastamonu.

BİZİ TAKİP EDİN!

Hemen Takip Et Sözleri Kaçırma!

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.

Facebook Sayfamızı Beğenin, En Güzel Sözleri Kaçırmayın!