Sözler Ansiklopedisi

Orman Yangını ile İlgili Sözler

Orman Yangını ile İlgili Sözler

Sayfa İçeriği; Orman Yangını ile İlgili Sözler, Orman Yangını ile İlgili Sloganlar, Atatürk’ ün Orman ile İlgili Sözleri, Ormanlarla İlgili Sözler, Manavgat Ormanı Yangını Geçmiş Olsun Mesajlar, Kurumsal Yangın Geçmiş Olsun Mesajı.

Ormanlar, yaşayışımızda önemli bir yeri olan aynı zamanda yurdumuzun doğal zenginlik kaynaklarıdır. Ormanların sayılamayacak kadar çok faydaları vardır. Ormanlarımız bizlerin sağlık, güzellik ve servet kaynağımızdır. Yağmur yağmasını sağlayan, havayı temizleyen, toprak kaymalarını önleyen ormanlarımızdır. Ormanlarımız yurdumuzun süsü, güzelliği ve bereketidir.

Yurdumuzda yaz aylarında milyonlarca hektar orman alanı küle dönmektedir. Orman yangını haberlerini izlediğimizde ya da duyduğumuzda kahroluruz. Bu yüzden ormanlarımızın kıymetini bilelim ve ormanlarımızı koruyalım. Sizler için Ormanlarla İlgili Sözler ve Orman Yangını ile İlgili Sözler hazır ettik. Ormanlarımıza destek olmak amacıyla sayfamızda beğendiğiniz en güzel orman sözleri’ ni sosyal medya hesaplarınızdan hemen paylaşın!

Orman Yangını ile İlgili Sözler

Yaş kesen baş keser.

Ciğerlerimiz Yanıyor.

Ağaç eken umut eker.

Ormanlarımızı koruyalım.

Ormanlarımızı değer verelim.

Ormansız vatan, vatan değildir.

Ormanlar milli zenginliğimizdir…

Ciğerimizi yakanın, ciğeri yansın.

Hayvanları evlerinden etmeyin…

Sen Ormanlarımızı koru Allah’ım.

Ağaçlar dünyanın doğal klimalarıdır.

Geçmiş Olsun Türkiye'm Resimli
Geçmiş Olsun Türkiye’m Resimli

Yanan ormanlar değil, ciğerlerimiz…

Bakarsan bağ olur, bakmazsan dağ olur.

Yanmasın ormanlar, yanmasın hayvanlar…

Ormanlar hayattır, hayatımıza sahip çıkalım.

Ağaçlar hayati öneme sahiptir. Onlar olmadan, dünya ölümcül olurdu.

Yaşlı adamlar, gölgesine asla oturamayacaklarını bildikleri ağaçları diktiğinde bir toplum büyür.

Ormanlar bizlerin hem yaşam hem geçim kaynağıdır. Lütfen Ormanlarımızı tahrip etmeyelim.

Yerimiz, yurdumuz, toprağımız yok oluyor ebediyen. Evimiz, yuvamız, biricik ocağımız gidiyor elden…

Toplumumuzda ormanları koruma konusunda insanları bilinçlendirmek için çeşitli eğitim programları düzenlemeliyiz.

Tedbirsizlik ve ihmal sonucu çıkan yangınlar ağaçlara büyük zarar verip onları yok etmekle kalmayıp ormandaki canlı hayatını derinden etkilemektedir.

Ormanlar bizlerin yaşamı için büyük öneme sahip. Bu sebeple yangınların sıkça görüldüğü bu günlerde biraz daha dikkatli ve duyarlı olmamız büyük önem arz ediyor.

Orman yangınlarını en çok insanlar çıkarır en az zararı insanlar görür. Evi, yuvası, yurdu yanan hayvanlardır, yok olan ise bitkilerdir. Gezegenin felaketi biziz.

Farkında mısınız? Ne zaman bir yerlerde orman yangını çıksa, hemen yakınlarında da eş zamanlı yangınlar başlıyor…! Ormanlar yanmıyor kardeşim YAKILIYOR…

Havanın güzel ve temiz kokusunun tadını çıkarmak, doğayla dostluk kurmak ve gelecek nesillerin bu dünyada mutlu yaşamasına yardımcı olmak istiyorsanız ormanlarımızı kurtarmakta gecikmeyin.

Ülkemizin ciğerlerini yakan, insanlarımızın ölmesine, canlıların yok olmasına sebep olan hainlerin bulunup cezalandırılmasını istiyoruz. Tüm ülke, el ele bu alanları yeniden yeşillendireceğiz ama bu cennet vatanda gözü olan hainlerin ızdırabı, cezası asla bitmesin lütfen! Hakkı Alkan

Gezegen, sadece insanlara değil, bu gezegendeki tüm canlılara aittir. Ormanlar, habitatlar ve doğa, iş ve kazançtan daha değerlidir. Ormanlar hayattır ve insanların açgözlülüğünden korunmaları gerekir! Yaşanan tahribatın büyük bir kısmı insanların hatalarından kaynaklanmaktadır. Doğanın   sonu geliyor ve bedelini hepimiz ödeyeceğiz.

Ormanlarla İlgili Sözler

Ağacı olmayan ülke kanatsız kuşa benzer.

Ağaç dikmek değil büyütmek sorundur. Voltaire

Dikilen ağaçlar orman olsun, yarınlar umut dolsun.

Bir ağacı seversen eskisinden daha güzel olursun. Amit Ray

Ormanlardan bir dal kesenin başını keserim. Fatih Sultan Mehmet

Bağa geliniz, yeşil giymiş tabiatı seyrediniz. Içiniz açılır, ruhunuz neşe bulur. Mevlâna

Bir kimse bir ağaç dikerse, Allah o ağacın meyvesi kadar o kimseye sevap yazar. Hz. Muhammed

Benim için dünyanın ve hayatın, ağaçtan daha güzel bir sureti yoktur. Christian Morgenstern

Bir milletin medeniyet seviyesi, üzerinde yaşadığı toprakları ağaçlandırmasıyla ölçülür.
Franklin Roosevelt

Ormanlara davranışlarımız, birbirimize ve kendimize davranış şeklimizin bir aynasıdır. Mahatma Gandhi

Ağaç maziyi istikbale bağlar. Size sabrı öğretir. Beraber yaşamanın, birbirine faydalı olmanın zevkin; verir. Marcel Prevost

İçimiz Yanıyor Resimli
İçimiz Yanıyor Resimli

Ağaç dikmek, yapabileceğimiz şeyler arasında bencillikten en uzak olanıdır. Dünyaya çocuk getirmekten de saf bir eylemdir o. Thornton Wilder

Ormanlar dünya insanlarının en önemli yaşam kaynaklarından birisidir. Ormanlar nefes kaynağımızdır. Ormanlarımızı korumamız ve insanların bu sorumluluğun bilincinde olması şarttır.

Uygarlığın temelinde var olanların arasında ağaç, çiçek ve yeşillik bulunmaktadır. Bunlar olmadan uygarlığın korunması mümkün değildir. Yeşillikle her şey tamamlanır; gözle görünür bir rahatlama, elle tutulur bir gelişme içine girilir. Mustafa Kemal Atatürk

Gerek tarım ve gerek ülkenin zenginlik ve genel sağlığı bakımından önemi gerçek olan ormanlarımızı da çağdaş önlemlerle iyi durumda bulundurmak, genişletmek ve yüksek faydayı sağlamak temel ilkelerimizden biridir. Mustafa Kemal Atatürk (Atatürk’ ün Orman ile İlgili Sözleri)

Orman Yangını Geçmiş Olsun Mesajları

Orman yangınından etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun. Allah bir daha göstermesin

Yangın felaketinden etkilenen Manavgatlı kardeşlerimize geçmiş olsun. Allah yardımcıları olsun.

Manavgat’ta meydana gelen yangından etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, can ve mal kaybının olmamasını temenni ediyoruz.

Yaşanan orman yangınından etkilenen, vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Yangının söndürülmesi için çalışan görevlilerimize kolaylıklar diliyorum. Geçmiş olsun Manavgat!

Doğal afetlerde hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet niyaz ediyorum. Afet bölgelerimizde yaşayan yöre insanımızın samimiyetle yanındayız, her desteği de vermeye hazırız.

Osmaniye, Adana, Mersin, Muğla, Antalya ve Kayseri’de orman yangını çıktı. Ekiplerin müdahalesi devam ediyor. Allah orman içinde yaşayan canlıları ve yangından zarar görecek vatandaşlarımızı korusun.

Antalya Manavgat’ta çıkan orman yangınından etkilenen kardeşlerimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, yangının kontrol altına alınması için çalışmalarını sürdüren ekiplere kolaylıklar diliyorum. Cenab-ı Hak milletimizi ve tüm insanlığı her türlü afet ve musibetlerden korusun.

İçimiz acıyor. Antalya Manavgat’ta çıkan orman yangını yerleşim yerlerine kadar ilerlerdi. Yangının en hızlı şekilde kontrol altına alınmasını, söndürülmesini ve can kaybı olmadan atlatılmasını diliyorum. Geçmiş olsun Manavgat.

Ormanlık alanda farklı noktalarda düşündürücü bir şekilde çıkan ve yerleşim yerlerine ulaşan yangından etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun. Yangının en kısa süre kontrol altına alınmasını ve can kaybı yaşanmamasını temenni ediyorum…

Manavgat’ta meydana gelen, bizlere büyük bir üzüntü veren orman yangınları nedeniyle tüm Manavgat halkına geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Temennimiz yangının bir an önce kontrol altına alınması ve tahribatın daha fazla artmaması için.

Çıkan orman yangınında zarar gören vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Bu tür orman yangınlarının bir daha çıkmaması adına vatandaşlarımızın en üst düzeyde bilinçlendirmesin temenni ediyorum. Ormanlar bizlerin can damarıdır.

Deniz ile İlgili Sözler

BİZİ TAKİP EDİN!

Hemen Takip Et Sözleri Kaçırma!

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.

Facebook Sayfamızı Beğenin, En Güzel Sözleri Kaçırmayın!