Sözler Ansiklopedisi

İlham Verici Bruce Lee Sözleri

İlham Verici Bruce Lee Sözleri

Sayfa İçeriği; İlham Verici Bruce Lee Sözleri, Bruce Lee Motivasyon Sözleri, Bruce Lee Dövüş Sanatı ile İlgili Sözleri, Bruce Le Kısa Resimli Sözler ve Alıntılar.

Sizlere birazcık Bruce Lee hakkında bilgi vermek istiyoruz. Bruce Lee; 27 Kasım 1940 yılında Amerika da doğan Bruce Lee aslen Çin kökenlidir. Bruce Lee’ nin gerçek adı Lee Jun-Fan’dır. Yüzlerce dövüş filminde oynayan Bruce Lee yediden yetmişe herkesin gönlünde taht kurmayı başarmıştır. Bruce Lee hakkında en çok merak edilen sorulardan bir tanesi nasıl öldüğüdür. Bu konuda çeşitli spekülasyonlar olsa da Lee, The Crow filminin çekimlerinin bitmesine sekiz gün kala, 31 Mart 1993 tarihinde, çekimler sırasında yanlışlıkla doldurulmuş bir silah ile vurularak ölmüştür.

Sizlere İlham Verici Bruce Lee Sözleri ve Alıntıları hazır ettik. Sayfamızda yer alan Bruce Lee Sözleri’ ni dilediğiniz gibi whatsapp durum, facebook, instagram ya da twitter hesaplarınızdan resimli ya da sözlü paylaşabilirsiniz. İşte Bruce Lee Kısa ve Özlü Sözleri.

İlham Verici Bruce Lee Sözleri

Mutlu olun; ama asla tatmin olmayın.

Herhangi bir şeye sahip olmak zihinde başlar.

Şartların canı cehenneme, ben fırsatları yaratırım.

Başarılı insan mükemmel odaklanmaya sahip sıradan insandır.

Ölümsüzlüğün anahtarı, önce hatırlamaya değer bir hayat yaşamaktır.

Kolay bir hayat için dua etmeyin, zor bir hayata dayanmak için güç dileyin.

Hatalar her zaman affedilebilirdir, hatayı yapan kabul edecek cesarete sahipse.

Bilmek yeterli değildir, uygulamak gerekir. İstemek yeterli değildir, yapmalıyız.

Hatalar her zaman affedilebilir, eğer kişinin hatasını kabul edecek cesareti varsa.

Kullanışlı olanı özümseyin, kullanışsız olanı atın ve esas olarak size ait olanı ekleyin.

Eğer hayatınızı seviyorsanız, zamanınızı boşa harcamayın, hayatın temeli zamandan oluşur.

10,000 farklı tekmeyi çalışan kimseden korkmam ama bir tekmeyi 10,000 kez çalışandan korkarım.

Hedefler her zaman ulaşmak için değildir, çoğunlukla sadece daha güçlü tırmanmaya yardım eder.

İnsan, canlı varlık, yaratan birey, her zaman yerleşik herhangi bir üslup veya sistemden daha önemlidir.

Yenilgi bir düşünce biçimidir; yenilgi bir gerçeklik olarak kabul edilmedikçe kimse yenilmiş değildir.

Akıllı insan aptal bir sorudan, aptal bir insanın akıllı bir cevaptan öğrenebileceğinden daha çok öğrenir.

Bambu veya söğüt rüzgarla bükülerek hayatta kalırken, en sert ağacın en kolay kırıldığına dikkat edin.

Daima kendiniz olun, kendinizi ifade edin, kendinize inanın, dışarı çıkıp başarılı bir kişilik aramayın ve onu taklit etmeyin.

Bir şeyi düşünmek için çok fazla zaman harcarsan, asla bitiremezsin. Hedefinize doğru her gün en az bir kesin hamle yapın.

Bruce Lee Resimli Sözler
Bruce Lee Resimli Sözler

Her zaman kendiniz olun, kendinizi anlatın ve kendinize inanın, başarılı bir karakter görüp onu kopyalamaya çalışmayın.

Ben bu dünyaya senin beklentilerine göre yaşamak için gelmedim, sen de bu dünyaya benim beklentilerime göre yaşamak için gelmedin.

Zihnini boşalt. Su gibi formsuz, şekilsiz ol. Şimdi, suyu bir bardağa doldurursan, su bardak olur. Onu çay demliğine doldur; o zaman su, çay demliği olur… Su gibi ol dostum.

Çocukluğumdan beri, bu içgüdüsel genişleme ve büyüme dürtüsüne sahibim. Bana göre kaliteli bir insanın işlevi ve görevi, kişinin potansiyelini samimi ve dürüst bir şekilde geliştirmesidir.

Felaket ve rahatsızlık arasındaki farkı bilin. Bunun sadece bir rahatsızlık olduğunu, bir felaket olmadığını, sadece bir tatsızlık olduğunu anlamak, kendine gelmenin, uyanmanın bir parçasıdır.

Yaptığın her şeye fiziksel ya da başka bir şeye her zaman limit koyarsan bu senin yaşamına ve işine sıçrar. Limit yoktur. Sadece ilerleme kaydetmediğin dönemler vardır ve orada kalmamalısın, onların ilerisine geçmelisin.

Aşk, yanan bir dostluk gibidir. Başlangıçta çok güzel, genellikle sıcak ve şiddetli, ama yine de yalnızca hafif ve titreyen bir alev. Aşk yaşlandıkça, kalplerimiz olgunlaşır ve aşkımız kömür gibi, derinden yanan ve söndürülemez hale gelir.

Aklını boşalt, şekilsiz ol, akışkan ol, su gibi. Eğer suyu şişeye koyarsanız şişeye dönüşür, eğer suyu çaydanlığa koyarsanız çaydanlığa dönüşür, eğer bardağa koyarsanız bardağa dönüşür. Şimdi su isterse akabilir ya da çarpıp geçebilir; su ol dostum!

Vakit geçirmek, belli bir tarzda geçirmektir. Zamanı boşa harcamak, onu düşüncesizce veya dikkatsizce harcamaktır. Hepimizin ya harcayacak ya da boşa harcayacak zamanımız var ve onunla ne yapacağımıza karar vermek bizim elimizde. Ama bir kez geçtiğinde, sonsuza dek gitti.

Yapabileceklerinize her zaman sınırlar koyarsanız, fiziksel veya başka bir şey, hayatınızın geri kalanına yayılacaktır. İşinize, ahlakınıza, tüm varlığınıza yayılacak. Limit yok. Yaylalar vardır ama orada kalmamalı, onların ötesine geçmelisiniz. Seni öldürürse, seni öldürür. Bir adam sürekli olarak seviyesini aşmalıdır.

Ağırlık çalışması yaparak kaslarını geliştiren sporcu, aynı anda hem hız hem de esneklik üzerinde yeterince çalıştığından emin olmalıdır. Savaşta, önceki nitelikler olmadan, güçlü bir adam, matadoru boş yere takip eden devasa gücüyle boğa gibi veya bir tavşanı kovalayan düşük vitesli bir kamyon gibi olacaktır.

Korku belirsizlikten gelir; kendimizi daha iyi tanıdığımızda içimizdeki korkuyu ortadan kaldırabiliriz. Büyük Sun Tzu’nun dediği gibi: “Kendini ve rakibini tanıdığın zaman, her seferinde kazanırsın. Kendinizi tanıyıp rakibinizi tanımadığınızda bir kazanır bir kaybedersiniz. Ancak kendinizi ve rakibinizi tanımadığınız zaman her seferinde tehlikeye girersiniz.

Ne sahip olmayı ne de sahiplenilmeyi istiyorum. Artık ‘cennet’e göz dikmiyorum. Daha da önemlisi, artık ‘cehennemden’ korkmuyorum. Acılarımın ilacı en başından beri içimdeydi ama almadım. Hastalığım içimden geldi, ama şu ana kadar bunu gözlemlemedim. Şimdi görüyorum ki, mum gibi kendi yakıtım olmadıkça, kendimi tüketmedikçe ışığı asla bulamayacağım.

Hemen yargılamak ya da yargılanmak yerine anlamayı öğreniyorum. Kalabalığı körü körüne takip edip yaklaşımlarını kabul edemem. Her zamanki manipüle edici rol yaratma oyununa kendimi kaptırmama izin vermeyeceğim. Neyse ki benim kendi bilgim bunu aştı ve hayatın kavramsallaştırılmamak ve yaşanmak için en iyisi olduğunu anladım. Mutluyum çünkü her gün büyüyorum ve dürüst olmak gerekirse sınırın nerede olduğunu bilmiyorum. Kesin olmak gerekirse, her gün bir vahiy veya yeni bir keşif olabilir. Geçmişteki talihsizliklerin anısına değer veriyorum. Sabır bankama daha fazlasını ekledi.

BİZİ TAKİP EDİN!

Hemen Takip Et Sözleri Kaçırma!

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.

Facebook Sayfamızı Beğenin, En Güzel Sözleri Kaçırmayın!