Sözler Ansiklopedisi

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajları

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajları

Sayfa İçeriği: 15 Temmuz Gecesi ile İlgili Sözler, Millet Olmak Sözleri, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı Resimli

Bu güzel sayfada sizler için 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajları hazır ettik. Sayfamızdaki 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajları instagram ve whatsapp ile ya da kısa mesaj olarak hemen paylaşın.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajları

Demokrasi ve Milli Birlik Günü Kutlu Olsun.

Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir. Mustafa Kemal Atatürk

Allah bu millete bir daha 15 Temmuz gibi bir gece yaşatmasın.

Mektebinde ŞEHADET Olan Bir Milletin Kaderinde ESARET Yoktur!

Şehidim ruhun göklerde nöbette, kanın al bayrakla en yükseklerde.

Milli birlik ve egemenlik şüphesiz ki bir ülkenin en kıymetli unsurudur.

15 Temmuz, istiklalimize ve istikbalimize sahip çıkma kararlılığımızın sembolüdür.

5 Temmuz gecesi, daru bekaya uğurladığımız yiğitlere Allah’tan rahmet, gazilerimize sıhhat ve afiyet diliyorum.

15 Temmuz, Yüce Allah’ın yüreklerimize indirdiği sekinet, lütfettiği nusret ve zafer için milletçe hamdetme zamanıdır.

Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır. Toprak, eğer uğrunda ölen varsa vatandır. Tüm şehitlerimizin Ruhu şad olsun. 

Milletimizi ve İslam ümmetini her türlü fitne, tefrika, kötülük ve ihanetten muhafaza etmesini Yüce Rabbimizden niyaz ediyorum.

15 Temmuz’un, Türk Milleti’nin yeniden dirilişinin, yeniden şahlanışının, iradesine yönelen saldırılar karşısında tekrar kıyama kalkmasının adıdır.

15 Temmuz gecesi Milletimizin her bir ferdi, ezanı, bayrağı, özgürlüğü ve geleceği için gerektiğinde yenilmez birer kahramana dönüşebileceğini ispatlamıştır.

Söz konusu vatan olunca gerisinin teferruat olduğunu 15 Temmuz’da bir kez daha tüm dünyaya gösteren milletimiz, o gece yazdığı destanla kirli hesapları bozdu. 

Yer yarılmadıkça, gök üstümüze çökmedikçe, bizdeki birlik bitmedikçe Allah’ın izni ile bu ülkeyi, bu ülküyü kimse dize getiremez. 15 Temmuz Şehitlerinin ruhu şad olsun.

Aziz milletimizin Dünya Demokrasi Tarihi’ne kanıyla, canıyla yazdığı 15 Temmuz Demokrasi Destanı, hafızalarımızdan silinmeyecek kadar büyük bir öneme sahiptir.

5 Temmuz, milli iradenin vesayete, cesaretin ihanete, milletin hainlere galebe çaldığı, insanlık tarihine altın harflerle yazılmış büyük bir demokrasi mücadelesinin adıdır.

15 Temmuz Resimli Mesajları
15 Temmuz Resimli Mesajları

15 Temmuz gibi hain darbe kalkışmalarının bir daha yaşanmaması dileğiyle vatanımızı savunurken yaşamını yitiren tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, kahraman gazilerimize ise şifalar diliyorum. 

15 Temmuz gecesinde köprüde, çelikten yürekleri ile kurşunlara karşı duran vatandaşlarımız milletimizin ne denli bir vatan sevgisi şuuruna sahip olduğunun en büyük göstergesidir.

15 Temmuz gecesinde vatan, millet ve milli iradesi uğruna gözünü dahi kırpmadan şahadete yürüyen tüm şehitlerimizi Yüce Allahtan rahmet diliyor, gazilerimize de şükranlarımı sunuyorum.

Azîz Milletimiz, 15 Temmuz 2016 tarihinde milli iradesini ve demokrasisini hedef alan alçak darbe girişimine karşı gövdesini siper etmiş, yurdumuzu alçaklara teslim etmeyerek karanlık gecemizi aydınlığa çevirmiştir.

Başta 15 Temmuz hain darbe girişimine karşı mücadelede fedây-ı can edenler olmak üzere bütün şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet, gazilerimize sağlık ve afiyet diliyor; gösterdiği büyük cesaret ve direnişten dolayı aziz milletimize şükranlarımı sunuyorum.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü ile hain darbe girişiminin 5’üncü yıl dönümü münasebetiyle, ihanet şebekesine karşı meydanlara dökülen aziz milletimizi bir kez daha tebrik ediyor, şehit olan 251 kardeşimizi rahmet ve minnetle anarak, gazilerimize sağlık, sıhhat ve afiyetler diliyorum.

Ne mutlu bize ki, yıllar önce Kurtuluş Savaşı’nda vatan uğruna, istiklal uğruna ölüme gözü kapalı koşan kahramanlarımızın torunları, Mehmet Akif Ersoy’un ‘Arkadaş, yurduma alçakları uğratma sakın, Siper et gövdeni, dursun bu hayasızca akın’ dizelerini hatırlayarak gövdesini tanklara siper etmiş ve ülkesini bir kez daha kurtarmıştır.

Hain FETÖ’nün karşısında dimdik durarak tanklar ve uçaklar ölüm kusarken, 251 vatandaşımızın şehadete yürüyüşü, yüzlerce vatandaşımızın gazi oluşu bizleri ilk günkü gibi hüzne boğuyor. Diğer yandan ise tüm dünyaya örnek olacak şekilde milyonlarca vatandaşımızın el ele, yürek yüreğe vatanımıza milletimize sahip çıkışı göğsümüzü kabartıyor ve ilelebet kabartmaya devam edecektir.

Vatanına, bayrağına ve demokrasiye yürekten bağlı aziz milletimiz ile kahraman Türk Silahlı Kuvvetleri ve Polis Teşkilatı mensupları, 15 Temmuz 2016 tarihinde ülkemizin bekasını tehdit eden hain darbe girişimine karşı koyarak; Türkiye Cumhuriyet’inin asla bölünemeyeceğini, ilelebet payidar kalacağını ve demokrasinin bu topraklarda hep var olacağını tüm dünyaya haykırmıştır. Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde; hainlerin kurşunlarına göğüslerini siper ederek şehit düşen vatandaşlarımızı saygı ve rahmetle anıyor, gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz.

15 Temmuz ile İlgili Şiirler

BİZİ TAKİP EDİN!

Hemen Takip Et Sözleri Kaçırma!

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.

Facebook Sayfamızı Beğenin, En Güzel Sözleri Kaçırmayın!