Sözler Ansiklopedisi

En Güzel Sadhguru Sözleri

En Güzel Sadhguru Sözleri

Zamanımızın bir yogisi ve derin bir mistiği olan Sadhguru, ileri görüşlü bir insancıl ve önde gelen bir ruhani liderdir. İç deneyim ve bilgelikte olduğu kadar sıradan ve pragmatik konularda da kök salmış çağdaş bir Guru olan Sadhguru, herkesin fiziksel, zihinsel ve ruhsal esenliği için çalışarak, onun derin benlik deneyiminin bir sonucu olan yaşam mekanizmalarındaki ustalığı, yaşamın daha ince boyutlarını keşfetmede rehberlik eder.

Sayfa İçeriği; En Güzel Sadhguru Sözleri, Sadhguru Alıntıları, Sadhguru Kitap Sözleri, Sadhguru Güzel Sözler, Sadhguru Nasihatleri, Sadhguru Öğütleri, Sadhguru Tavsiyeleri, Sadhguru Aforizmaları

Dünyaca Sadhguru olarak bilinen Jaggi Vasudev, Hintli bir yogi, yazar ve ruhani liderdir. Sadhguru bir konuşmasında kendisinin insanlara yardımcı oluğunu şu ifadelerle belirtmiştir. “Bu hayat benim için insanların tanrısallıklarını deneyimlemelerine ve ifade etmelerine yardımcı olma çabasıdır. İlahi olanın saadetini bilebilirsin.”

Sadhguru, yaşamın daha derin boyutlarına köprü görevi görerek antik yogik bilimleri çağdaş zihinlerle alakalı hale getirme konusunda eşsiz bir yeteneğe sahiptir. Yaklaşımı herhangi bir inanç sistemine dayanmaz, ancak kendini dönüştürme için hem kanıtlanmış hem de güçlü yöntemler sunar. Bizde sizlere sayfamızda en güzel Sadhguru sözleri hazır ettik. İşte dünyaca ünlü Sadhguru’ nun söylemiş olduğu popüler sözler.

Mevlana En Popüler Sözleri

En Güzel Sadhguru Sözleri

O insanlardan biri olmayın.

Varoluştaki en yüksek güç bilinçtir ve sen osun.

Bir anlık minnettarlık tüm hayatınızı değiştirebilir.

Çoğu zaman hayatı yaşamıyor, hayatı düşünüyorsun.

Hayatta hiçbir şey sorun değildir- her şey bir olasılıktır.

Meditasyon, içinizde yeni boyutlar uyandırmak için bir olasılıktır.

Hayatta iki kesin şey vardır: Değişim ve ölüm. Biz de direnemeyiz.

Maneviyat bir engel değildir- yaşamın olağanüstü bir güçlenmesidir.

Yalnızca kendini tanımadığın zaman başkalarının fikirleri önem kazanır.

Geçmişi düzeltemezsin ama onunla bir mesafe yaratabilirsin. Yoga sistemi buna böyle yaklaşıyor.

Gezegendeki kendinden geçmiş insanların yüzdesini artırmaya çalışıyorum. Sen benim umudumsun.

Korkular ve güvensizlikler bilinçsizce sizin tarafınızdan yaratılır. Onları sen yaratmazsan, var olmazlar.

Bütün hayatınız bir Sanal Gerçeklik çünkü onu sadece zihninizde olduğu gibi görüyorsunuz.

İnsan yaşamı bir olasılıktır. Olasılığı gerçeğe dönüştürmek için cesaretiniz ve kararlılığınız var mı?

Zaman ve fiziksellik doğrudan ilişkilidir. Zaman, deneyiminizde yalnızca fizikselliğiniz nedeniyle var olur.

Adiyogi, kendinizi dönüştürmek ve kendi Kaderinizi yaratmak için bir sembol, bir olasılık ve bir araç kaynağıdır.

Çevrendeki insanlara önem veriyorsan, kendini birlikte yaşamaktan keyif alacakları birine dönüştürmelisin.

Merak etmezseniz, etrafınıza bakın ve farklı şeyler denerseniz, her zaman tam olarak bulunduğunuz yerde kalırsınız.

Eğer ki bir şeyi erteliyorsan yapmak istemediğin için erteliyorsundur. Gerçekten yapmak istediği bir şeyi erteler mi insan?

Sadhguru Sözleri Tumblr
Sadhguru Sözleri Tumblr

Yediğiniz zaman, dünyanın bir bölümünü alırsınız. Gezegene nasıl davranırsak, kendi bedenlerimize de öyle davranırız.

Zekanın işareti, sürekli merak etmenizdir. Aptallar, hayatları boyunca yaptıkları her lanet şeyden her zaman emin olurlar.

Bir milyon insanla birlikte olsam bile, her zaman yalnızım. İnsanları insan olarak görmüyorum. Onları kendim gibi görüyorum.

Peki, hayatta ne yaptığınızdan emin değilseniz, muhtemelen doğru yoldasınız çünkü attığınız her adımdan emin olmak norm değildir!

Her zaman merak etmek ve düşünmek bir yük gibi görünebilir, ancak bu aslında mütevazı ve etkili bir yargıya sahip olmanın bir işaretidir.

Hayatınızda gelişmeyen insanları düşünün. Kendine fazlasıyla güvenen, olayları taşa gömülmüş olarak gören ve yanıldığının söylenmesinden nefret edenler.

Bununla birlikte, hayatınız boyunca ilerledikçe, özellikle hayatınız üzerinde olumsuz sonuçları olduğunda değişikliği kabul etmenin zor olabileceğini göreceksiniz.

Bu, bir şeyleri yapmanın diğer yollarını değiştirmeye ve düşünmeye istekli olduğunuzun bir işaretidir. Bu açık zihniyet, sizi hayallerinizin yaşamına doğru itecek olan şeydir.

Düşüncelerinizden hiç bitkin hissediyor musunuz? Sanki hayatınız olmasını istediğiniz yerde değil ve zihniniz sürekli yarışıyor, bunu ya da bu sorunu nasıl çözeceğinizi bulmaya çalışıyor gibi mi?

Bir karar verirken, en mantıklı görünen birden fazla seçeneği göz önünde bulundurmaya çalışın. Biraz kutunun dışında düşünün ve genellikle yapmayacağınız bir şeyi deneyin çünkü sizi nereye götüreceğini asla bilemezsiniz!

Korkudan geri durmak yerine yeni fırsatlara evet demeyi deneyin. Yolunuza farklı bir şey geldiğinde, önce onu kucaklayın, nasıl hissettirdiğini görün, sonra onun peşinden gidin. Denemeden belirli bir fırsatın ne kadar harika olabileceğini asla bilemezsiniz!

Aynı fikirde olmadığınız birini okuyun veya dinleyin. Bu, zihninizi farklı fikirlere açacak ve düşünce sürecinizi genişletecektir. Aynı fikirde olmadığınız birini dinlemek zordur, bazen sinir bozucudur, ancak sizi başka düşünme biçimlerini düşünmeye zorlar, bu da sizi durgunluktan ve dünyayı sınırlı bir mercekten görmekten alıkoyar.

Mutlu olmadığınız bir şey olduğunda, tepki vermeden önce, duruma objektif olarak bakmak için bir veya iki dakika ayırın. Kendinize sorun: Bu durum beni bir yıl içinde etkileyecek mi? Cevap hayır ise, devam edin. Cevap belki ise, birkaç ay sonra tekrar ziyaret edin. Cevabınız evet ise, olanların neden sizi bu kadar ciddi şekilde etkileyeceğini düşündüğünüzü düşünün. Az önce olanları perspektif içine alın ve daha fazla karar vermeden önce düşünün.

BİZİ TAKİP EDİN!

Hemen Takip Et Sözleri Kaçırma!

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.

Facebook Sayfamızı Beğenin, En Güzel Sözleri Kaçırmayın!